Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Miło nam poinformować, że już można się zapisywać do dr Elżbiety Goljat. Pani dr Elżbieta Goljat jest specjalistką z dziedziny chorób wewnętrznych i diabetologii. Szczegółowe informacje bezpośrednio w naszej przychodni, lub pod numerem tel. 91 384 6850. Serdecznie zapraszamy! 

   Przychodnia  MIL-MED Gryfice, ul. Księdza Ruta 8      Poniedziałek - Piątek od godz. 7:15 do 18:00      Rejestracja od godz. 8.00 tel. 91 384 68 50

AKTUALNOŚCI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Miło nam poinformować, że nowym lekarzem rodzinnym w Przychodni Rodzinnej „MIL-MED” w Gryficach została dr Elżbieta GOLJAT , specjalistka z dziedziny chorób wewnętrznych oraz dodatkowo diabetologii.

Przychodnia „MIL-MED” zawsze stawiała na zatrudnianie personelu medycznego o najwyższych kwalifikacjach zawodowych i etycznych. Wszyscy nasi lekarze rodzinni posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, specjalizacje medyczne oraz doświadczenie zawodowe zdobyte w lecznictwie szpitalnym. Tak jest i tym razem.

Pani doktor Elżbieta GOLJAT przyjmuje pacjentów w Przychodni Rodzinnej „MIL-MED” w Gryficach przy ul. Ks. Ruta 8, codziennie od poniedziałku do piątku. Aktualnie dr Elżbieta GOLJAT tworzy własną listę pacjentów ubezpieczonych w NFZ i zaprasza do składania deklaracji wyboru lekarza.

Informacja telefoniczna 91 384 6850.

Administracja ZOZ „MIL-MED”

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Jedna z karetek naszej przychodni była wykorzystywana podczas majowego V Biegu o Strzałę Widanta w Resku. To cykliczna impreza plenerowa która skupia biegaczy z całej Polski.

W tym roku w biegach uczestniczyło ponad 300 biegaczy oraz zawodników Nordic Walking. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwał 4 osobowy zespół ratowniczy z firmy Eskumed Ratownictwo Medyczne z Reska, 3 ratowników medycznych oraz lekarz.  Nasz ambulans Mercedes Vito, kolejny raz doskonale sprawdził się podczas tegorocznej imprezy.

Dzięki pełnemu wyposażeniu w sprzęt medyczny, ratownicy w sposób profesjonalny mogli zabezpieczyć tak dużą imprezę biegową na dystansie 10 km. Oprócz drobnego sprzętu medycznego,  medycy mieli do dyspozycji defibrylator Lifepak 12, instalację tlenową, ssak czy płachty ratownicze. Każda z naszych karetek jest klimatyzowana, podczas upałów to zdecydowanie podnosi komfort podczas udzielania pomocy lub transportu pacjenta.

Doskonałym uzupełnieniem, na terenowej trasie biegu były ratownicze patrole rowerowe. Dzięki takiemu zaplanowaniu opieki medycznej, każdy z zawodników mógł liczyć na niemal natychmiastową pomoc medyczną. Szczęśliwie w tym roku zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani do biegu, a z naszej pomocy skorzystało tylko kilku biegaczy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Fundacja „Mała Polska w Nepalu” ufundowana została w czerwcu 2015 r. Jest ona odpowiedzią na potrzebę pomagania ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nepal w kwietniu i maju tego samego roku. MIL-MED systematycznie wspiera działania tej fundacji, w ostatnim czasie otrzymaliśmy podziękowania.

Kataklizm pochłonął blisko 10 000 istnień ludzkich, wiele setek tysięcy ludzi straciło swoje domy i dorobek życia. W pomoc ofiarom zaangażowały się instytucje, organizacje i osoby z zagranicy, ale też sami Nepalczycy. Sujan Pandey i Magdalena Pietruszka-Pandey – posiadający agencję trekingową Exploring Nepal Treks & Adventures – w trakcie udzielania pomocy doraźnej po trzęsieniu mieszkańcom wsi wokół Kathmandu wpadli na pomysł zbudowania w Nepalu Małej Polski.

Pierwsze działania Fundacja „Mała Polska w Nepalu” skierowała do Dumre w dystrykcie Nuwakot, w regionie Sunkhani – ok. 29 km od Kathmandu. Wieś ta – czyli kilkanaście budynków mieszkalnych i szkoła – podczas kataklizmu została zniszczona w 100%. Ale Dumre to tylko początek i symbol Małej Polski. W potrzebie jest wciąż wiele ludzi, społeczności czy całych wsi.

Podczas realizacji naszych projektów ramię w ramię pracują polscy wolontariusze, mieszkańcy zniszczonych wsi i nepalscy robotnicy budowlani. Powiewają tam dwie flagi: polska i nepalska. Nowe budynki powstają dzięki pomocy Polaków, ale przy wiodącym udziale Nepalczyków. Chcemy bowiem dać im wędkę, ale nie rybę. Nepalczycy z wielką pokorą pogodzili się z trzęsieniem ziemi i jego skutkami. Nie poddali się i powoli odbudowują domostwa, szkoły i drogi.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W ramach projektu "Łączy nas pacjent" specjaliści z organizacji pacjentów będą wraz z ekspertami rzecznika udzielać porad i informacji o określonych chorobach. Przychodnia MIL-MED wpiera tą akcję.

- Projekt "Łączy nas pacjent" to nowa i bardzo potrzeba inicjatywa. Naszym kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw. Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej - ocenił rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. - Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej, jak i właściwej realizacji praw pacjenta - dodał.

Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta działa pod numerem 800 190 590 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) od poniedziałku do piątku między godziną 8 a 20.

Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów można sprawdzić na stronie: http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

wiosna bez pneumokokow

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. każdy rodzic będzie mógł bezpłatnie zaszczepić 

swoje dziecko przeciwko pneumokokom.

Szczepienie jest najlepszą i najskuteczniejszą ochroną przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae.

Co należy wiedzieć:
Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!
Szczepienie obejmują dzieci z roczników 2013-2016.
Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r.
Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix.
Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.
Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r.

Jeśli chcecie zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, prosimy o kontakt z rejestracją MIL-MED – tel. 91 384 68 50.

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćmilmed@op.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice