Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

W budowaniu trwałych relacji z ludźmi bardzo ważna jest komunikacja niewerbalna, spojrzenie, uśmiech, ton głosu, dotyk. Bliskość tworzy się wtedy, gdy patrzymy drugiej osobie prosto w oczy, czujemy jej zapach, wyczuwamy sympatię w jej głosie. Na podstawie kilku „lajków” na portalu nie poznamy człowieka. Możemy nieco dowiedzieć się o jego zainteresowaniach, poglądach na życie, jeżeli zechce być z nami szczery.

Co zatem sprawia, że ta osoba poznana przez Internet jest bardziej atrakcyjna niż koleżanka z klasy, czy sąsiadka, jesteśmy skłonni bardziej jej zaufać? Mamy wrażenie, że w krótkim czasie poznaliśmy ją bardzo dobrze, znamy jej upodobania i wiele nas z nią łączy. W rozmowie twarzą w twarz nie jesteśmy tak otwarci, bardziej bierzemy odpowiedzialność za słowa. Najpierw budujemy atmosferę. Na pierwszych randkach mówimy o pogodzie, szkole, pracy, wymieniamy informacje. Dopiero po kilku spotkaniach pozwalamy sobie na rozmowy o sprawach naprawdę ważnych, o uczuciach. Ale jeżeli damy sobie czas na budowanie takiej więzi, zaangażowanie uczuciowe będzie znacznie większe. Ta relacja będzie ważna i trwała. Nawet, jeżeli wystąpią jakieś nieporozumienia, to będziemy starali się je wyjaśnić, załagodzić. Jeżeli spędzamy z kimś ważnym dla nas czas, to zostają potem wspomnienia, do których chętnie wracamy i ta osoba nadal jest w naszym życiu.

Kiedy wyłączamy komputer, często przestajemy myśleć o osobie, z którą pisaliśmy. W pamięci pozostają tylko zdjęcia i słowa.
Dzięki nowym technologiom mamy więcej znajomych, ale czy przyjaciół? Zbliżają się wakacje, urlopy. Może warto wykorzystać ten dodatkowy wolny czas na pogłębione rozmowy z najbliższymi, na cieszenie się ich obecnością, dzielenie się wrażeniami, odczuciami. Tak mało mamy czasu na to w codziennym zabieganym życiu.

mgr Teresa Raczyńska
Psycholog


Pani Teresa Raczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i specjalistką w zakresie psychologii klinicznej. W Zakładzie  Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” w Gryficach jako psycholog wspiera w chorobie  pacjentów objętych opieką medyczną. Pani psycholog prowadzi  w  Przychodni „MIL-MED” również indywidualne poradnictwo psychologiczne. Z wdzięcznością  przyjmujemy wszelką pomoc oraz prowadzoną edukację psychologiczną naszego personelu medycznego.  

          
                                                                                                                              Kierownictwo Zakładu „MIL-MED”

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice