Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Nasz zakład stale też poszerzał zakresy swoich usług. Utworzyliśmy pielęgniarską długoterminową opiekę domową, hospicjum domowe oraz transport medyczny ambulansami sanitarnymi.

W 2010 r. nasz zakład rozpoczął wykonywanie usług w sposób w pełni kompleksowy uruchamiając przychodnię lekarzy rodzinnych złożoną z lekarzy specjalistów i w tym pediatrii, chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej czy nefrologii.
Rzetelnie wykonujemy swoje usługi czego uwieńczeniem było zdobycie w 2014 r. I miejsca w plebiscycie czytelników ‘Głosu Szczecińskiego” jako najbardziej przyjazna przychodnia dla pacjentów w województwie. W roku 2015 zajęliśmy I miejsce tym razem w powiecie gryfickim w plebiscycie organizowanym pod nazwą HIPOKRATES na najbardziej przyjazną przychodnię.
Nasz personel medyczny stale podnosi swoje kwalifikacje.

Szczególnie cieszą znaczące osiągnięcia jak efekt kilkuletniej pracy i zdobycie dodatkowej specjalizacji z dziedziny nefrologii przez dr Rafała Grzegorczyka. Niestety konsekwencją praktyczną tego naukowego awansu będzie odejście wymienionego lekarza do pracy w lecznictwie specjalistycznym jako zgodnym ze zdobytym tytułem medycznym nefrologa.

Co dalej w MIL-MEDzie…
Plany rzeczowe na najbliższy okres to uruchomienie drugiego gabinetu diagnostyczno-zabiegowego. W tym celu nabyliśmy nowy aparat EKG o poszerzonych możliwościach diagnostycznych. Jest to flagowy produkt renomowanej firmy ASPEL S.A. Został on w 2014 roku nagrodzony Złotym Medalem na Targach Medycznych SALEMED w Poznaniu.

Nowe możliwości diagnostyczne w sferze kardiologii to oczekiwane wsparcie techniczne dla wszystkich lekarzy rodzinnych przychodni. A są potrzeby diagnostyczne naszych pediatrów a także najbardziej rozpoznawalnego lekarza rodzinnego Piotra Grybowskiego, który z pasją oddaje się leczeniu dorosłych w Gryficach. Lekarz ten ma za sobą 8 letnią praktykę szpitalną na oddziale kardiologii w szpitalu wojewódzkim.

Plany organizacyjne to zaplanowanie od 3 sierpnia codziennych przyjęć w naszej przychodni lekarzowi Jeronimo Marsal Cabitango. Ten lubiany lekarz posiada specjalizację chorób wewnętrznych. Co ważne, wymieniony lekarz jest też specjalistą II stopnia z dziedziny medycyny rodzinnej. Dr Marsal doskonali swoje doświadczenie zawodowe pełniąc czynne dyżury lekarskie na oddziałach wewnętrznych szpitali w Świnoujściu i Nowogardzie.

Zupełnie nowym elementem jest poszerzenie oferty medycznej dla dzieci i młodzieży. Nawiązaliśmy współpracę z lekarzami specjalistami z dziedziny pediatrii z kliniki ze Szczecina.

Sztandarowym i nowatorskim elementem będzie uruchomienie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej poradni dzieci zdrowych prowadzonej przez lekarza z kliniki w Szczecinie, specjalistę z dziedziny pediatrii z tytułem doktora nauk medycznych. Zadaniem tej poradni będzie ocena rozwoju noworodków, dzieci i młodzieży. Szczególną uwagę będziemy zwracać na wykrywanie wad rozwojowych dzieci, szeroko rozumianą profilaktykę i proces szczepień obowiązkowych i dodatkowych.

Istotnie wzmacniamy procesy diagnozowania i leczenia dzieci poprzez zatrudnianie grupy pediatrów z kliniki w Szczecinie do bieżącej obsługi lekarskiej dzieci. Naturalnym Kierownikiem działu pediatrycznego będzie oczywiście powszechnie znana, lubiana i ceniona za fachowość Pani dr pediatra Magdalena Leśniak.

W wyniku takich zmian organizacyjnych i kadrowych pragniemy poinformować, że po okresie zawieszenia ponownie zapraszamy do zapisów dzieci i całych rodzin do lekarzy naszej przychodni.
Pamiętajmy też, że codziennie w naszej przychodni każdy może sprawdzić czy jego PESEL figuruje jako osoba ubezpieczona w NFZ. Warto też dowiedzieć się czy posiadamy jak dawniej swoją pielęgniarkę rodzinną z MIL-MEDu. Ostatnio dzieje się dużo niedobrego w nieetycznym pozyskiwaniu pacjentów przez inne podmioty lecznicze. Świadomie dokonujmy dobrych wyborów pielęgniarek rodzinnych.

W MIL-MEDzie pielęgniarkę rodzinną dyżurną zawsze spotkasz w Przychodni codziennie od godz. 8.00 do 18.00. Źle się czujesz to przyjdź i bez zlecenia lekarskiego pielęgniarka wykona badanie EKG, które na bieżąco zinterpretuje lekarz. Chcesz wykonać badania diagnostyczne krwi czy moczu? Nic prostszego pielęgniarki rodzinne MIL-MEDu posiadają własny punkt pobierania materiału do badań. Doradzą też jakie badania warto wykonać. Posiadasz już wyniki badań? Nasze Panie pielęgniarki pomogą Ci zinterpretować wyniki. Nasze pielęgniarki rodzinne mają też własny spirometr, audiometr oraz lampy do światłolecznictwa. Potrzebujesz pielęgniarskich zabiegów w domu pacjenta to zapraszamy do recepcji MIL-MEDu. Mamy też uruchomiony pielęgniarski telefon całodobowy nr 608 790 880. Fachowy personel, samochody firmowe na wyłączność i doświadczenie to nasze atuty.

Pielęgniarki rodzinne MIL-MEDu to profesjonalistki wykonujące swoją pracę z pasją.
Przypomnijmy też prawa pacjentów wynikające z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.
Pacjent ma prawo swobodnego wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz niezależnie od tego świadczenia prawo wyboru pielęgniarki tzw. rodzinnej. Aktualnie pacjent może bez konsekwencji finansowych ze strony NFZ dokonywać takiego wyboru aż trzykrotnie w ciągu roku.
Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do współpracy. Na nas możecie zawsze liczyć.

Kierownictwo ZOZ MIL-MED w Gryficach

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice