Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

I może tak być, jeżeli się o to postaramy. Wymaga to odrobiny cierpliwości, uważności, empatii. Wakacje to świetna okazja, aby bardziej poznać siebie nawzajem, zorientować się w tym, jakie nasi najbliżsi mają potrzeby, co sprawia im radość, co możemy robić wspólnie, czym można zainteresować nastolatka. Ta wiedza bardzo nam się przyda w normalnym codziennym życiu, bo takie krótkie, weekendowe wakacje są nam bardzo potrzebne. Jeżeli chcemy czerpać radość z przebywania
z rodziną, to musimy nauczyć się wspólnie odpoczywać. I nie możemy z tym czekać do wakacji. Trzeba wykorzystywać wszystkie wolne chwile. Takie nieplanowane rodzinne wypady są przeważnie najbardziej udane, bo nie ma oczekiwać, marzeń. Jest wolny czas i przestrzeń do wykorzystania tu i teraz.

Każdy pomysł jest dobry. Wszyscy w rodzinie mają prawo głosu. Tak rozwija się kreatywność, nie tylko u dzieci. Dorośli często zapominają o tym, że nieplanowana wyprawa na działkę, grzybobranie, wyjazd do znajomego po jabłka może być świetnym oderwaniem się od codziennej rutyny i świetną zabawą. Jeżeli zadbamy o dobry humor, wzajemną życzliwość, to efekty objawią się w postaci bliskości, czułości, otwartości na potrzeby innych. Poza tym wspólne przebywanie ze sobą ludzi, którzy się kochają ma w sobie ogromną moc, każdej z nich daje dużo energii, pewności siebie, wiary we własne możliwości.
Wakacje się skończyły, ale pora na wspólne radosne chwile ze sobą zdarza się bardzo często.

Lato w tym roku trochę się spóźniło, ale teraz nadrabia straty i nie chce ustąpić pola jesieni. Wykorzystujmy więc wszystkie okazje aby jeszcze wakacyjnie spędzać czas na świeżym powietrzu, wśród przyjaznych nam ludzi.

mgr Teresa Raczyńska
Psycholog


Pani Teresa Raczyńska jest specjalistką w zakresie psychologii klinicznej. W Zakładzie Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” w Gryficach jako psycholog Pani Teresa wspiera w chorobie pacjentów objętych naszą opieką medyczną.

Kierownictwo Zakładu „MIL-MED”

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice