Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Początkowo były to usługi jedynie pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych. Pielęgniarki MIL-MEDu będąc przy łóżkach chorych w ich domach, szybko rozpoznawały istotne potrzeby pacjentów, które wykraczały specyfiką poza doraźne zlecenia lekarzy rodzinnych. Naszą ambicją wynikającą z zapotrzebowania na nowoczesne usługi pielęgniarskie i lekarskie było poszerzanie usług i zapewnianie ich kompleksowości.

Stale niepokoi nas stan pacjentów w domach, którzy z powodu chorób oraz niedołężności są skazani na stałe przebywanie w łóżkach.
1 stycznia 2003 r. uruchomiliśmy Pielęgniarską opiekę długoterminową jako formę specjalistycznej opieki nad obłożnie i przewlekle chorymi przebywającymi w domu, którzy nie wymagają hospitalizacji, a ze względu na istniejące problemy zdrowotne wymagają systematycznej i intensywnej opieki pielęgniarskiej udzielanej w warunkach domowych.

Kolejną grupą chorych, którym pielęgniarki rodzinne MIL-MEDu niosły swoją pomoc to pacjenci chorzy na nieuleczalne choroby, głównie nowotworowe.
Swoją bezsilność wobec tych chorób pielęgniarki zamieniły w profesjonalną, zespołową pomoc organizując od 1 stycznia 2007 roku własne Hospicjum domowe o zasięgu powiatu gryfickiego. W skład zespołu terapeutycznego weszli lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuta i psycholog.

Świadczenia Hospicjum domowego to całościowa opieka nad pacjentami chorującymi na nieuleczalne, postępujące choroby, które nie poddają się leczeniu przyczynowemu. Świadczenia w opiece paliatywno- hospicyjnej mają na celu zapobieganie i uśmierzanie bólu i innych objawów somatycznych, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych.

Pielęgniarską opiekę środowiskowo- rodzinną, Pielęgniarską długoterminową opiekę domową i świadczenia Hospicjum domowego MIL-MED nieprzerwanie świadczy dla wszystkich pacjentów z powiatu gryfickiego.

Rok 2010 to znaczący dalszy postęp w kompleksowości świadczeń medycznych. Zakończyliśmy budowę nowego, własnego budynku i uruchomiliśmy przychodnię lekarzy rodzinnych w Gryficach przy ul. Ks. Stanisława Ruta 8.

Pielęgniarki rodzinne obok gabinetów lekarskich uruchomiły swoje gabinety pielęgniarskie czynne od godz. 8.00 do 18.00. Są to dwa gabinety zabiegowo -diagnostyczne, punkt pobierania krwi, gabinet spirometrii i badania słuchu oraz gabinet fizykoterapii i światłolecznictwa. Pielęgniarki rodzinne w MIL-MEDzie prowadzą rejestrację medyczną pacjentów i wspierają w ramach swoich kompetencji pracę lekarzy rodzinnych MIL-MEDu i lekarzy z innych podmiotów.
Dodać należy, że nasze pielęgniarki posiadają do wyłącznej dyspozycji własny transport osobowy i specjalistyczne ambulanse.


Przypominamy, że nasze usługi są bezpłatne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia a warunkiem korzystania z usług pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych jest złożenie tzw. deklaracji wyboru pielęgniarki. Więcej informacji w recepcji przychodni tel. 91 384 6850.

Pozostałe zdjęcia:

Możemy się pochwalić też znaczącymi osiągnięciami. Od wielu lat posiadamy wdrożony system zarządzania jakością według normy ISO 9001:2008.

{edocs}Certyfikat_MILMED.pdf{/edocs}

W roku 2014 nasza Przychodnia zdobyła zaszczytne I miejsce konkursie Hipokrates jako Przychodnia Przyjazna Pacjentom w plebiscycie czytelników „Głosu Szczecińskiego”. Swój sukces potwierdziliśmy w 2015 r. zdobywając w tym samym konkursie I miejsce w powiecie gryfickim.

{edocs}Dyplom_I_Miejsce_MILMED.pdf{/edocs}

{edocs}Dyplom_Grybowski.PDF{/edocs}

{edocs}Dyplom_MILMED.pdf{/edocs}

{edocs}UM_MILMED.pdf{/edocs}

Wkrótce oddzielny artykuł poświęcony pielęgniarkom MIL-MEDu, które zajmują się opieką nad dziećmi.

Administracja ZOZ „MIL-MED.” w Gryficach

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice