Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

 

Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Charakterystyki Produktów Leczniczych wskazują na konieczność zapewnienia podczas dystrybucji i przechowywania szczepionek stabilnych warunków termicznych w granicach od +2°C do +8°C. Nieprzestrzeganie tego standardu, polegające nawet chwilowym zamrożeniu szczepionki lub na jej przegrzaniu, może prowadzić do utraty jej skuteczności.

W MIL-MEDzie wprowadzono rygorystyczne procedury postępowania ze szczepionkami.

W wydzielonym punkcie szczepień, jest chłodziarka farmaceutyczna wyposażona w system pomiaru i monitorowania temperatury, gwarantująca zachowanie stabilności termicznej składowanych w niej szczepionek w granicach od +2°C do +8°C. Nasza chłodziarka jest zaopatrzona w nowoczesny system alarmowy oparty na technologii GSM informujący pracowników MIL-MEDu o ewentualnych odchyleniach termicznych lub przerwy w zasilaniu urządzenia w energię elektryczną w profilu czuwania przez 24 h na dobę.
Dodać należy, że budynek naszej Przychodnia rodzinnej MIL-MED. wyposażony jest w rezerwowy agregat prądotwórczy jako własne źródło zasilania na wypadek zakłóceń w dostawach energii elektrycznej.

Wszystkie te działania powodują, że podawane dzieciom w MIL-MEDzie szczepionki są stale aktywne i skuteczne.
Ważnym zagadnieniem jest zapewnienie kwalifikacji lekarskiej do szczepienia, które to badania wykonują u nas lekarze pediatrzy. Samymi szczepieniami profesjonalnie zajmuje się głównie piel. dypl. Beata Niżniowska.

Warto pamiętać , że nie szczepimy dziecka kiedy:
- dziecko jest chore;
- brało ostatnio antybiotyki (wtedy ze szczepieniem lepiej odczekać tydzień, dwa);
- jest uczulone na składniki, z których wykonano szczepionkę (wystąpił wstrząs anafilaktyczny);
- po podaniu poprzedniej dawki wystąpił silny odczyn poszczepienny;
- dziecko ma głębokie zaburzenia odporności – nie podaje mu się wtedy szczepionek zawierających żywe wirusy lub bakterie.

W MIL-MEDzie zapewniamy miłą i fachową obsługę oraz szerokie poradnictwo w zakresie szczepień.
Mamy nadzieję, że troska o szczepienia w MIL-MEDzie opisana w tym artykule utwierdzi rodziców, że ich dzieci mają najlepszą, fachową obsługę również w zakresie szczepień ochronnych.
Dbamy o najwyższe standardy świadczonych usług medycznych, czego efektem jest uzyskanie w 2014 r. oraz w 2015 r przez Przychodnię Rodzinną MIL-MED. pierwszych miejsc w plebiscytach czytelników Głosu Szczecińskiego w konkursie na Przychodnię Przyjazną Pacjentom.

Szczepienia wraz z kwalifikacją lekarską odbywają się w każdy wtorek w godzinach 11.00 do 13.00 i czwartek w godzinach od 15.00 do 17.00.

Informujemy, że przychodnia MIL-MED ma rozbudowaną lekarską oraz pielęgniarską opiekę medyczną i są to świadczenia lekarzy rodzinnych, pielęgniarek rodzinnych, pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej i hospicjum domowego. Warunki lokalowe oraz wyposażenie sprzętowe i transportu medycznego gwarantuje nam rzetelne i samodzielne wykonywanie kompleksowej opieki lekarsko-pielęgniarskiej w gabinetach i domach pacjentów.

Informacje można uzyskać pod nr tel. 91 384 6850.

Zapraszamy do telefonicznego lub osobistego sprawdzenia czy posiadacie Państwo aktualne deklaracje do naszych lekarzy i pielęgniarek rodzinnych.
Serdecznie zapraszamy!!!

Kierownictwo Zakładu „MIL-MED”

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice