Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Wtedy przydaje się taka umiejętność, która nazywa się asertywnością. Asertywność, w uproszczeniu, to umiejętność wyrażania w sposób szczery , autentyczny, w kontakcie z drugą osobą, swoich sądów, oczekiwań, uczuć, potrzeb, korzystania ze swoich praw, ale w taki sposób żeby szanować prawa, uczucia, potrzeby, sądy tej drugiej osoby.

Pewnie można zacisnąć zęby i przez te kilka dni się przemęczyć. Ale po co? Zachowując się w ten sposób dajemy przyzwolenie na to, że w następnym roku , rodzina znowu nas odwiedzi. Jeżeli wybierzemy zachowanie agresywne i powiemy gościom, ze nasz dom , to nie hotel, prawdopodobnie się obrażą, a tak naprawdę byśmy tego nie chcieli. I co tu zrobić? Zostało nam jeszcze zachowanie asertywne i możemy je wykorzystać. Tylko jak?

Może warto powiedzieć gościom, szczerze, że chętnie ich przenocujemy, ale na dłuższy pobyt muszą poszukać sobie innego miejsca i podać kilka propozycji do sprawdzenia. Być może wtedy uda się zachować prawidłowe relacje z rodziną i z radością czekać na następne spotkanie.

mgr Teresa Raczyńska – psycholog Zakładu Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” w Gryficach

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice