Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Poza medycyną rodzinną prowadzimy opiekę w domach pacjentów przez pielęgniarki rodzinne oraz w formie pielęgniarskiej długoterminowej opieki domowej. Szczególną opieką otaczamy pacjentów w stanach terminalnych i jest to forma świadczeń realizowanych jako Hospicjum domowe. Do wspierania tych działań posiadamy zespół transportu sanitarnego i osobowego złożony z ambulansów medycznych i kilku samochodów osobowych.

Oceniamy, że w nadmiarze zadań mamy pewne zapóźnienia w zakresie profilaktyki i prewencji. Staramy się przygotowywać pacjentów do dbałości o zdrowie i zabezpieczyć je przed nadmiarem działań medycznych. To zadanie nie tylko dla lekarzy rodzinnych ale może przede wszystkim dla pielęgniarek odpowiedzialnych za przeprowadzenie pacjenta przez jak najbardziej zdrowe życie. To sami pacjenci też muszą angażować się w dbałość o swoje zdrowie szczególnie dzisiaj, w dobie szerokiego dostępu do mediów. Do naszych chorych dociera wiele często sprzecznych z sobą komunikatów z internetu, gazet, telewizji. Tak rozumiana fragmentacja w komunikacji niezwykle sprzyja polipragmazji (są to sytuacje, w których chorzy przyjmują więcej niż kilka leków jednocześnie). Skutki samoleczenia na ogół są przyczyną powikłań zdrowotnych a nawet mogą w skrajnych przypadkach kończyć się hospitalizacją lub zgonem.
Ciężka praca naszego personelu medycznego jest nakierowana na uzyskiwanie efektów długoterminowych.
Pamiętajmy, że do gabinetów lekarskich powinni trafiać głównie pacjenci chorzy. Zachęcamy do zwracania się o pomoc w pierwszej kolejności do naszych pielęgniarek. Są to profesjonalistki, które z upoważnienia kierownictwa przychodni i samych lekarzy rozwiążą wiele Waszych spraw bez konieczności rejestracji do lekarzy.

Zapraszamy do współpracy.

Administracja ZOZ „MIL-MED” w

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice