Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Takie wartości jak uczciwość, odpowiedzialność, pracowitość, zaradność nadal są aktualne. Może tylko zaradność jest czasami mylona ze cwaniactwem, ale wtedy szybko jest demaskowana. Przy okazji rozmów z dziećmi, nawet tymi dorosłymi, warto mówić o wartościach. Nie uczą nas tego w żadnej szkole. Tę wiedzę zdobywamy najczęściej poprzez własne obserwacje, ale jak wspomniałam nasze obserwacje nie zawsze są prawdziwe. Nie znamy motywów działań innych ludzi, a one są bardzo ważne w wyjaśnianiu ich zachowań.

Dzieci mają wakacje od szkoły przekazującej wiedzę i umiejętności, ale teraz mogą dużo się nauczyć w trwającej nieustannie szkole życia. I to czego się w niej nauczą zależy tylko od nas, rodziców, dziadków, kuzynów. Warto znaleźć czas na te rozmowy i potraktować naszych rozmówców poważnie, z należnym im szacunkiem. Będzie to dla nich kapitał, z którego mogą czerpać dokonując najlepszych dla siebie decyzji, realizując cele, spełniając marzenia.

mgr Teresa Raczyńska – psycholog Zakładu Opieki Zdrowotnej „MIL-MED”

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice