Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

Slide background
Co cenią u nas pacjenci? MIL-MED Gryfice, ul. Ruta 8
Slide backgroundPoradnie Specjalistyczne

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 


Informacje te potwierdza Beata Niżniowska, pielęgniarka ds. szczepień z Przychodni Rodzinnej MIL-MED, która w rozmowie z dziennikarką SuperPortalu24, chwali rodziców małych pacjentów. – Rodzice chętnie szczepią swoje dzieci, tych którzy nie robią tego jest może dwoje czy troje. Muszę też powiedzieć, że kiedy tylko w mediach ogólnokrajowych pojawiły się pierwsze informacje o tym, że są podejrzenia odry,  do naszej przychodni zaczęli zgłaszać się zaniepokojeni rodzice z pytaniem, czy ich dziecko było już szczepione na odrę, czy jeszcze nie, bądź też czy można dokonać szczepienia przed wyznaczonym terminem – relacjonuje Beata Niżniowska.

Odra szerzy się drogą kropelkową, głównie tam, gdzie jest dostatecznie duża grupa osób niezaszczepionych lub tych, które utraciły już odporność. Tworzą się wtedy takie tzw. mini epidemie, które wybuchają najczęściej w tych krajach, gdzie poziom tzw. wyszczepienia ludności spada poniżej 90 procent. Odra objawia się wysoką gorączką, katarem, bólem gardła, kaszlem, zaczerwienieniem oczu i światłowstrętem. Choroba jest najbardziej zaraźliwa pięć dni przed pojawieniem się wysypki oraz cztery dni od momentu jej wystąpienia.

Powikłania po odrze mogą być bardzo groźne od choroby płuc zaczynając, poprzez zapalenie opon mózgowych, a niekiedy na przypadkach zgonu kończąc. Dlatego też, koniecznie należy szczepić dzieci. Pamiętać należy także, że nawet jeśli dojdzie do zachorowania, bo przecież szczepionka nie zapewni że choroba nie zaatakuje, to jej przebieg będzie łagodny – komentuje Beata Niżniowska z Przychodni Rodzinnej MIL-MED.

SP24

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice