Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pisząc o technologiach mam na myśli głównie telefony komórkowe, komputer, telewizję z jej setkami kanałów. Z jednej strony ułatwiają nam życie, mamy lepszy i szybszy dostęp do informacji, jednocześnie zabierają nam one mnóstwo czasu.

Doba ma tylko 24 godziny. Musimy bardzo dobrze gospodarować tym czasem. Musi znaleźć się tam czas na pracę na odpoczynek, na sen. A gdzie czas na relacje z ludźmi, na budowanie bliskich relacji z rodziną, z przyjaciółmi? Gdzie czas na miłość, na budowanie bliskich związków?

I tu często zamiast bezpośrednich kontaktów wybieramy Internet. Siadamy przed komputerem i mamy dostęp do osób na całym świecie. Łatwo, przyjemnie, szybko. Łatwo można nawiązać kontakt, łatwo zerwać. Bez większego zaangażowania emocjonalnego. Bo ilu można mieć tak naprawdę przyjaciół? Setki, jak na portalach?

W budowaniu trwałych relacji z ludźmi bardzo ważna jest komunikacja niewerbalna, spojrzenie, uśmiech, ton głosu, dotyk. Bliskość tworzy się wtedy, gdy patrzymy drugiej osobie prosto w oczy, czujemy jej zapach, wyczuwamy sympatię w jej głosie. Na podstawie kilku „lajków” na portalu nie poznamy człowieka. Możemy nieco dowiedzieć się o jego zainteresowaniach, poglądach na życie, jeżeli zechce być z nami szczery.

Co zatem sprawia, że ta osoba poznana przez Internet jest bardziej atrakcyjna niż koleżanka z klasy, czy sąsiadka, jesteśmy skłonni bardziej jej zaufać? Mamy wrażenie, że w krótkim czasie poznaliśmy ją bardzo dobrze, znamy jej upodobania i wiele nas z nią łączy. W rozmowie twarzą w twarz nie jesteśmy tak otwarci, bardziej bierzemy odpowiedzialność za słowa. Najpierw budujemy atmosferę. Na pierwszych randkach mówimy o pogodzie, szkole, pracy, wymieniamy informacje. Dopiero po kilku spotkaniach pozwalamy sobie na rozmowy o sprawach naprawdę ważnych, o uczuciach. Ale jeżeli damy sobie czas na budowanie takiej więzi, zaangażowanie uczuciowe będzie znacznie większe. Ta relacja będzie ważna i trwała. Nawet, jeżeli wystąpią jakieś nieporozumienia, to będziemy starali się je wyjaśnić, załagodzić. Jeżeli spędzamy z kimś ważnym dla nas czas, to zostają potem wspomnienia, do których chętnie wracamy i ta osoba nadal jest w naszym życiu.

Kiedy wyłączamy komputer, często przestajemy myśleć o osobie, z którą pisaliśmy. W pamięci pozostają tylko zdjęcia i słowa.
Dzięki nowym technologiom mamy więcej znajomych, ale czy przyjaciół? Zbliżają się wakacje, urlopy. Może warto wykorzystać ten dodatkowy wolny czas na pogłębione rozmowy z najbliższymi, na cieszenie się ich obecnością, dzielenie się wrażeniami, odczuciami. Tak mało mamy czasu na to w codziennym zabieganym życiu.

mgr Teresa Raczyńska
Psycholog


Pani Teresa Raczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i specjalistką w zakresie psychologii klinicznej. W Zakładzie  Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” w Gryficach jako psycholog wspiera w chorobie  pacjentów objętych opieką medyczną. Pani psycholog prowadzi  w  Przychodni „MIL-MED” również indywidualne poradnictwo psychologiczne. Z wdzięcznością  przyjmujemy wszelką pomoc oraz prowadzoną edukację psychologiczną naszego personelu medycznego.  

          
                                                                                                                              Kierownictwo Zakładu „MIL-MED”

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice