Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

We wrześniu ambulans MILMEDu uczestniczył w ćwiczeniach ratowniczych w Resku. Służby ratownicze powiatu łobeskiego zaalarmowano do pożaru hal magazynowych usytuowanych na terenie Agencji Rezerw Materiałowych.

- Podczas prac konserwacyjnych zapalił się jeden z agregatów prądotwórczych. Włączył się alarm pożarowy, doszło do zadymienia hali. Zaalarmowano straż pożarną. Po przybyciu OSP Resko stwierdzono, że nie wszyscy pracownicy składnicy zdążyli opuścić pomieszczenia w których panował pożar – taki scenariusz ćwiczeń relacjonuje portalowi Resko24.pl kpt. Marek Trojanowski, rzecznik PSP Łobez.

Trzy zaginione osoby zostały odnalezione, ewakuowane wstępnie zabezpieczone przez strażaków i przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy zaopatrzyli poszkodowanych i przetransportowali do szpitala. Podczas całych ćwiczeń ratownicy wykorzystywali ambulans Mercedes Vito w zabudowie Autoform Mysłowice.

Pomimo swojego przeznaczenia, na co dzień karetka wykorzystywana jest do transportów medycznych, dzięki przemyślanej zabudowie i nienagannym stanie technicznym karetka doskonale sprawdziła się podczas działań ratowniczych jako zespół ratownictwa medycznego "P" (podstawowy) - relacjonują ratownicy z firmy Eskumed Resko, którzy stanowili obsadę ambulansu.

W sumie karetka z MILMEDu przetransportowała trzech poszkodowanych, którzy wymagali opieki szpitalnej. Poniżej relacja z ćwiczeń w Resku.

Pozostałe zdjęcia:

Film z ćwiczeń:

MIL-MED/Resko24.pl/ESKUMED

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice