Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  T E L E P O R A D Y kontakt z MIL-MED , tel. 91 384 6850, tel. 91 384 6855, tel. 571 422 445. Serdecznie zapraszamy! 

   Przychodnia  MIL-MED Gryfice, ul. Księdza Ruta 8      Poniedziałek - Piątek od godz. 7:15 do 18:00      Rejestracja od godz. 8.00 tel. 91 384 68 50

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

We wrześniu ambulans MILMEDu uczestniczył w ćwiczeniach ratowniczych w Resku. Służby ratownicze powiatu łobeskiego zaalarmowano do pożaru hal magazynowych usytuowanych na terenie Agencji Rezerw Materiałowych.

- Podczas prac konserwacyjnych zapalił się jeden z agregatów prądotwórczych. Włączył się alarm pożarowy, doszło do zadymienia hali. Zaalarmowano straż pożarną. Po przybyciu OSP Resko stwierdzono, że nie wszyscy pracownicy składnicy zdążyli opuścić pomieszczenia w których panował pożar – taki scenariusz ćwiczeń relacjonuje portalowi Resko24.pl kpt. Marek Trojanowski, rzecznik PSP Łobez.

Trzy zaginione osoby zostały odnalezione, ewakuowane wstępnie zabezpieczone przez strażaków i przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy zaopatrzyli poszkodowanych i przetransportowali do szpitala. Podczas całych ćwiczeń ratownicy wykorzystywali ambulans Mercedes Vito w zabudowie Autoform Mysłowice.

Pomimo swojego przeznaczenia, na co dzień karetka wykorzystywana jest do transportów medycznych, dzięki przemyślanej zabudowie i nienagannym stanie technicznym karetka doskonale sprawdziła się podczas działań ratowniczych jako zespół ratownictwa medycznego "P" (podstawowy) - relacjonują ratownicy z firmy Eskumed Resko, którzy stanowili obsadę ambulansu.

W sumie karetka z MILMEDu przetransportowała trzech poszkodowanych, którzy wymagali opieki szpitalnej. Poniżej relacja z ćwiczeń w Resku.

Pozostałe zdjęcia:

Film z ćwiczeń:

MIL-MED/Resko24.pl/ESKUMED

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćmilmed@op.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice