Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak co roku o tej porze zaczynamy myśleć o Świętach. Jedni z radością inni ze zniecierpliwieniem. Ci drudzy obiecują sobie, jak co roku, że w tym roku  Świąt nie będzie. Nie będzie i już.

Wiele razy słyszałam takie deklaracje. Bardzo mnie dziwiły, bo ja lubię Święta. Święta Bożego Narodzenia mają w sobie jakąś magię. W środku robi się tak jakoś ciepło. Przeżywamy wzruszenie, odczuwamy bliskość innych ludzi, nawet tych nieznajomych. Chętniej się dzielimy tym, co mamy, pomagamy sobie wzajemnie. Czekamy na rodzinną kolację przy wigilijnym stole.

 

Oczywiście dotyczy to tych rodzin, w których miłość okazywana jest sobie na co dzień. Tam gdzie blokowane są uczucia, ludzie nie lubią okazywania sobie bliskości, magia też znika. Może w pokoju jest piękna choinka, bo w końcu wszyscy mają, a w tym roku bombki są wyjątkowo piękne, to bez wzajemnej życzliwości nie ma świątecznej atmosfery, wzruszenia, łzy ledwo trzymającej się na rzęsie. Jest porządnie i smutno. Nie słychać śmiechu dzieci wyciągających z paczek zamówione u Mikołaja zabawki, tych samych dowcipów opowiadanych kolejny raz przez wujka Franka, zawodzącego głosu babci Zosi wyśpiewującej kolędy.

Może Święta nie muszą być takie piękne, odprasowane jak w telewizyjnej reklamie, przy nakrochmalonym obrusie i płonących długich białych świecach. Może wystarczy kilka ulubionych potraw, biały obrus i to, że popatrzymy na siebie z miłością, będziemy cieszyć się wspólnym spotkaniem, gadaniem bez ładu i składu, ale ze wzajemnym dla siebie szacunkiem, życzliwością, zrozumieniem. Może wtedy odnajdziemy sens Świąt i będziemy z radością czekać na następne.

Świąt pełnych wzruszeń, okazji do miłych spotkań, świątecznych smaków i zapachów oraz radosnych niespodzianek życzy Państwu

mgr Teresa Raczyńska

Dziękujemy Pani Teresie za rozmyślania o Świętach. Pani Teresa Raczyńska pracuje jako psycholog w naszym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "MIL-MED" w Gryficach.

                                                        Kierownictwo ZOZ MIL-MED w Gryficach

                                                          

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice