Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejki do lekarzy rodzinnych to zjawisko dość powszechne. Przychodnia mówiąc językiem ekonomistów to podmiot leczniczy oferujący określoną co do możliwości ilość porad lekarskich. Po stronie popytowej na oferowane usługi mamy szeroką i zróżnicowaną rzeszę pacjentów. Niestety zapotrzebowanie na usługi medyczne lekarza pierwszego kontaktu nie jest zjawiskiem liniowym i łatwo przybiera właściwość sezonowości.

W MIL-MEDzie mamy świetnych lekarzy rodzinnych - specjalistów z różnych dziedzin: pediatrii, chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. Mamy rozbudowaną opiekę pediatryczną wzmocnioną lekarzami pediatrii ze Szczecina. Jako ZOZ MIL-MED. oferujemy dodatkowo szeroki wachlarz opieki nad pacjentami obłożnie chorymi w ich domach oraz nad pacjentami w stanach terminalnych. Realizujemy też potrzeby transportowe pacjentów własnymi ambulansami medycznymi.
Nasi pacjenci często podnoszą problem kolejek do lekarzy rodzinnych.

Sami też zadajemy sobie pytanie skąd te problemy i co możemy poprawić. Lekarze pracują ciężko po wiele godzin. Dodatkowo do pomocy zatrudniliśmy lekarzy z zakresu pediatrii ze szpitali szczecińskich. Liczba obsługiwanych pacjentów pozostaje na stabilnym poziomie. Wprowadzamy nowe technologie diagnostyczne, informatyczne i rozwiązania organizacyjne. Dajemy szerokie kompetencje pielęgniarkom MIL-MEDu. A jednak nie jest łatwo planować codzienne przyjęcia a pacjenci nie godzą się łatwo na naturalną „sprawiedliwość” jaką jest kolejka do rejestracji.

Odpowiedź na pytanie wzrastających kolejek nie jest prosta a praca Przychodni pod presją ilości pacjentów nie jest łatwa. Leczenie jest specyficznym i odpowiedzialnym procesem, jest sztuką medyczną i lekarz indywidualnie musi zająć się każdym pacjentem.
Obserwujemy też utrudnienia obiektywne. Żyjemy tu i teraz. Odczuwamy problemy związane ze zmianą struktury wiekowej pacjentów. Wiele osób w wieku średnim, którzy nie wymagali częstej opieki lekarskiej wyjechało z naszego terenu. Grupa osób powyżej 65 roku życia szybko rośnie i tym samym wzrasta liczba osób, nad którą opiekę w zaawansowanym wieku sprawują nasi lekarze rodzinni. Obok licznej grupy pacjentów geriatrycznych to także wymagający dużej troski i czasu pacjenci pediatryczni.

Według zaleceń NFZ lekarz rodzinny powinien przyjmować pacjenta około 15 minut. Dostępność do lekarza pierwszego kontaktu też jest złożona. Codziennie niezależnie od pacjentów planowanych do przyjęć stajemy wobec problemu przybywających pacjentów w stanach nagłego pogorszenia stanu zdrowia.
Jesteśmy w trudnym okresie wzmożonego zachorowania na choroby układu oddechowego. Jest teraz trudniej dostać się do lekarzy. Mimo to, a może właśnie dlatego szanujmy czas pracy naszych dobrych lekarzy. Przygotujmy się do porady lekarskiej, najlepiej spiszmy na kartce wszystkie nasze problemy, by nie ponawiać wizyty. Osoby starsze powinny korzystać z pomocy naszych pielęgniarek w przygotowaniu się do wizyty lekarskiej. Wcześniej wykonamy niezbędną diagnostykę i tym samym ograniczymy liczbę powtórnych porad. Damy szansę skorzystania z usług lekarskich innym pacjentom.

Nadal poszukujemy do pracy w naszym życzliwym, pracowitym zespole dobrego lekarza pediatrę, internistę czy specjalistę medycyny rodzinnej.
Jako pacjenci podchodźmy z życzliwością do ciężkiej pracy naszego personelu, to są też ludzie podlegający tym samym problemom jak zmęczenie, choroby własne czy problemy życiowe.

Za utrudnienia związane z powstawaniem kolejek do lekarzy rodzinnych MIL-MEDu serdecznie przepraszamy.

Administracja ZOZ „MIL-MED

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice