Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Już połowa grudnia, a śniegu wciąż nie ma. Niby idą święta, miasto udekorowane, ale atmosfery świątecznej brak. Jak ją przywołać ? Czy są na jakieś sposoby? Pewnie są.

Niektórzy pisząc kartki, do rodziny , przyjaciół układając życzenia wpadają w świąteczny nastrój. Inni przygotowują listę zakupów z myślą o świątecznych przysmakach i przywołując wspomnienia z dzieciństwa, próbują powtórzyć smak ulubionych potraw. Prawda jest taka, że o świąteczny nastrój musimy zadbać sami. Wielu z nas ma ogromne oczekiwania dotyczące świąt. Chcą żeby wyglądały jak w świątecznych reklamach.

Pięknie zastawiony stół, uśmiechnięte, wystrojone dzieci, wypoczęci , zadowoleni rodzice. Rzeczywistość jest przeważnie inna. Mama zestresowana, bo jak zwykle zabrakło czasu na dopieszczenie wystroju domu, znudzone, przeganiane z kąta w kąt dzieci, miotający się tata, naprawiający już nieważne detale. Atmosfera chaosu i zamieszania. 

Ale, gdy na niebie pojawia się pierwsza gwiazdka, wszystko jakimś cudem trafia na swoje miejsce. Rodzina zgodnie zasiada przy stole. Potrawy mają właśnie ten wymarzony smak, o jaki nam chodziło. W świetle choinkowych lampek odświeżone stroje wyglądają odświętnie. Dzieci są skupione w oczekiwaniu na Mikołaja. I ta chwila jest lepsza niż w reklamie, bo nasza własna. Warto ją przeżyć świadomie i docenić wkład dzieci w przygotowanie choinkowych ozdób, bo są inne, wyjątkowe, nikt nie ma takich samych. Warto pochwalić mamę za przygotowanie smacznych potraw, bo nikt tak nie potrafi dogodzić naszym podniebieniom jak ona. I jeszcze tata. Też potrzebuje pochwały za udział w świątecznych zakupach, porządkach. Nie trzeba wielkich słów, ale wzajemna życzliwość , wyrozumiałość, przyjazne, ciepłe gesty zapewnią świąteczną atmosferę. I może nawet wybaczymy aurze brak śniegu. A może będziemy mieli gwiazdkowy prezent w postaci białego puchu.

Niech te nadchodzące święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu w rodzinnej atmosferze i tyle pozytywnej energii, aby starczyło na cały następny rok.

mgr Teresa Raczyńska – psycholog Zakładu Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” 

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice