Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  T E L E P O R A D Y kontakt z MIL-MED , tel. 91 384 6850, tel. 91 384 6855, tel. 571 422 445. Serdecznie zapraszamy! 

   Przychodnia  MIL-MED Gryfice, ul. Księdza Ruta 8      Poniedziałek - Piątek od godz. 7:15 do 18:00      Rejestracja od godz. 8.00 tel. 91 384 68 50

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W Zakładzie Opieki Zdrowotnej MIL-MED w Gryficach dla pacjentów, którzy złożyli do nas deklaracje wyboru lekarzy i pielęgniarek rodzinnych prowadzimy kompleksową opiekę medyczną.

Kompleksowa opieka medyczna w MIL-MEDzie jest kolejnym etapem doskonalenia naszej działalności.

W ramach tej opieki wiodącą rolę odgrywają lekarze rodzinni z pielęgniarkami rodzinnymi. Ta podstawowa opieka zdrowotna zajmuje się głównie pacjentami chorymi.

W MIL-MEDzie medycyna naprawcza sprawowana jest na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. W poradniach medycyny rodzinnej przyjmują pacjentów lekarze specjaliści. W dziedzinie pediatrii są to lekarze Magdalena Leśniak i Aleksandra Miczko, w dziedzinie chorób wewnętrznych przyjmuje pacjentów Piotr Grybowski a dodatkowo Jeronimo Marsal, który posiada też specjalizację z medycyny rodzinnej.

Poza medycyną rodzinną prowadzimy opiekę w domach pacjentów przez pielęgniarki rodzinne oraz w formie pielęgniarskiej długoterminowej opieki domowej. Szczególną opieką otaczamy pacjentów w stanach terminalnych i jest to forma świadczeń realizowanych jako Hospicjum domowe. Do wspierania tych działań posiadamy zespół transportu sanitarnego i osobowego złożony z ambulansów medycznych i kilku samochodów osobowych.

Oceniamy, że w nadmiarze zadań mamy pewne zapóźnienia w zakresie profilaktyki i prewencji. Staramy się przygotowywać pacjentów do dbałości o zdrowie i zabezpieczyć je przed nadmiarem działań medycznych. To zadanie nie tylko dla lekarzy rodzinnych ale może przede wszystkim dla pielęgniarek odpowiedzialnych za przeprowadzenie pacjenta przez jak najbardziej zdrowe życie. To sami pacjenci też muszą angażować się w dbałość o swoje zdrowie szczególnie dzisiaj, w dobie szerokiego dostępu do mediów. Do naszych chorych dociera wiele często sprzecznych z sobą komunikatów z internetu, gazet, telewizji. Tak rozumiana fragmentacja w komunikacji niezwykle sprzyja polipragmazji (są to sytuacje, w których chorzy przyjmują więcej niż kilka leków jednocześnie). Skutki samoleczenia na ogół są przyczyną powikłań zdrowotnych a nawet mogą w skrajnych przypadkach kończyć się hospitalizacją lub zgonem.
Ciężka praca naszego personelu medycznego jest nakierowana na uzyskiwanie efektów długoterminowych.
Pamiętajmy, że do gabinetów lekarskich powinni trafiać głównie pacjenci chorzy. Zachęcamy do zwracania się o pomoc w pierwszej kolejności do naszych pielęgniarek. Są to profesjonalistki, które z upoważnienia kierownictwa przychodni i samych lekarzy rozwiążą wiele Waszych spraw bez konieczności rejestracji do lekarzy.

Zapraszamy do współpracy.

Administracja ZOZ „MIL-MED” w

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćmilmed@op.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice