Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ludzie dążą do szczęścia. Każdy z nas chciałby być szczęśliwy. Czy jest definicja szczęścia jednakowa dla wszystkich?

Przeważnie definicja szczęścia dotyczy jakiegoś braku. Kiedy jesteśmy chorzy, to szczęściem dla nas jest zdrowie, gdy rozpada nam się związek, to szczęściem jest dla nas rodzina, gdy wpadliśmy w tarapaty finansowe, to szczęściem jest fortuna, dostatek. Można przypuszczać, że na każdym etapie naszego życia definicja szczęścia jest trochę inna. Są ludzie, którzy czują się permanentnie szczęśliwi.

Co w nich jest takiego, że potrafią cieszyć się życiem?

Prawdopodobnie tym czynnikiem odpowiedzialnym za szczęście jest akceptacja siebie takim jakim się jest i akceptacja tego, co spotyka nas w życiu. Ludzie uważający się za szczęśliwych, wszystkiemu co ich spotyka potrafią nadać jakiś sens. Uważają, że życie nie musi być idealne, bo wtedy nie byłoby sensu cokolwiek zmieniać, do czegokolwiek dążyć. W drodze do szczęścia jest najwięcej ekscytujących chwil.

 

Niepokój, smutek, nadzieja to uczucia trudne, ale takie, które zbliżają nas do szczęścia. Ludzie szczęśliwi wierzą, że one miną i pojawią się inne – radość, zadowolenie, miłość. Wierzą, że dopóki żyją cały czas doświadczają szczęścia jeżeli tylko potrafią je dostrzec.

Czyż pierwsze wiosenne liście, śpiew ptaków o poranku, ciepła woda w kranie to nie jest szczęście? Czyż uśmiech i życzliwość nieznajomej to nie jest szczęście? A może szczęście, to odpoczynek po wysiłku, który doprowadził nas do osiągnięcia wymarzonego celu? Można by utworzyć długa, długą listę i pewnie każdy by znalazł na niej coś, co mógłby umieścić
w swojej definicji szczęścia.

Przy okazji przygotowań do Świąt Wielkanocnych warto zastanowić się nad swoim szczęściem i zadbać o nie samemu, bo tylko my wiemy, co dla nas znaczy bycie szczęśliwym. Samych szczęśliwych dni dla każdego innych życzy z okazji Świąt.

Teresa Raczyńska

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice