Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę (02.09), ambulans Mercedes Vito był wykorzystywany podczas zabezpieczenia medycznego Święta Plonów w Resku. 

Opieka medyczna podczas imprez plenerowych, to bardzo ważny element przekładający się na bezpieczeństwo jej uczestników. Natychmiastowa pomoc medyczna w pierwszych minutach po zachorowaniu nagłym, lub po innym zdarzeniu losowym uczestników imprezy, doskonale wypełnia lukę czasową, jaka powstaje do czasu przybycia ZRM (zespołów ratownictwa medycznego). Dzisiaj, opieka medyczna podczas imprezy plenerowej to standard i niezbędny wymóg, który muszą spełnić jej organizatorzy.

Ratownicy medyczni którzy zabezpieczali medycznie dożynki w Resku, dysponowali sprzętem który nie odbiega standardom karetek ratowniczych. Oprócz drobnego sprzętu medycznego, nasz ambulans jest wyposażony m.in. w instalację tlenową, płachtę ratowniczą oraz defibrylator Lifepak 12 z możliwością wykonania 12 - odprowadzeniowego ekg, elektrostymulacji, czy kardiowersji.

Gdyby zaistniała taka potrzeba, przedział medyczny możemy odpowiednio schładzać (klimatyzacja), lub dodatkowo dogrzewać za pomocą bardzo praktycznego ogrzewania webasto. W karetce istnieje również możliwość skorzystania z  instalacji 230V, dzięki dodatkowo zainstalowanej przetwornicy.

Podczas sobotnich dożynek w Resku, Ratownicy interweniowali sporadycznie. Najczęściej były to drobne rany i chwilowe pogorszenia samopoczucia. Zdarzały się również osoby, które chciały kontrolnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, lub poziomu glikemii. Oczywiście taką pomoc również uzyskali.

 

 

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice