Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Święta, jak co roku, przychodzą niespodziewanie. Grudzień wydaje się wyjątkowo krótkim miesiącem. Nie można ze wszystkim zdążyć.

Ale przychodzi taka chwila, że zaczynamy się zastanawiać za czym tak pędzimy? Co najważniejszego jest w tych Świętach? I przychodzi nam do głowy myśl, że w tym wszystkim najważniejsza jest miłość. I nie chodzi tu o tę miłość romantyczną, idealną między kochankami, ale miłość do drugiego człowieka. Staramy się tę miłość okazywać sobie nawzajem 

w codziennych przygotowaniach do Świąt. Pomagamy w sprzątaniu, robieniu zakupów, przygotowywaniu świątecznych potraw. I uśmiechamy się do przepracowanej ekspedientki, zamieniamy kilka ciepłych słów z kurierem przynoszącym paczki. Miłość zaczyna krążyć wśród ludzi.

Święta Bożego Narodzenia, to Święta rodzinne. Rodziny się spotykają przy świątecznym stole, by wreszcie pobyć ze sobą, nacieszyć się obecnością bliskich. Ale są ludzie, którzy nie mają rodziny, są samotni. Dla nich ten świąteczny czas jest bardzo trudny. Ich bliscy już odeszli, albo wyjechali za granicę. Snują się samotnie po wystrojonych sklepach, oglądają wystawy. Są zapraszani na wspólne wigilie przed, albo po wigilii. Czy mają szanse na to, by przeżyć te Święta otoczeni miłością?

Każdy człowiek dostał w swoim życiu trochę miłości bezwarunkowej. Najczęściej od rodziców, dziadków, kuzynów, opiekunów. Każdy z nas ma takie wspomnienia, które być może się zatarły już w natłoku innych. Warto je teraz sobie przypomnieć, odświeżyć. Takie wspomnienia, że byliśmy dla kogoś kimś ważnym, godnym okazania bezwarunkowej miłości, dają nam siłę w życiu dorosłym. I choć nie ma już przy nas fizycznie naszych najbliższych, to nadal są w naszych sercach i nadal możemy cieszyć się ich miłością. Z tym przekonaniem dużo łatwiej jest przeżyć samotne święta, bez poczucia krzywdy, rozżalenia, obwiniania kogokolwiek. Łatwiej jest przyjąć troskę i dary od obcych, ale życzliwych nam osób.

Te Święta mogą być okazywaniem sobie miłości nie tylko w rodzinie, ale w stosunku do wszystkich napotykanych na naszej drodze ludzi. Bo na tym polega magia Świat.
Magicznych Świąt, pełnych zrozumienia i miłości

życzy Państwu 

Teresa Raczyńska
Psycholog w ZOZ MIL-MED

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice