Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czekamy na wiosnę, a tu zima trzyma się mocno. Wydaje się, że kiedy już zrobi się ciepło, w otoczeniu przybędzie kolorów, pojawią się żółte forsycje, różowe magnolie, niebieskie krokusy i bladozielone listki, nastrój sam się poprawi. Będziemy mieli więcej energii, motywacji do działania. Będziemy częściej się uśmiechać, rozmawiać z ludźmi. 

Okazuje się, że sama zmiana pogody może być tylko wyzwalaczem. Najważniejsze jest nasze pozytywne nastawienie. Jeżeli będziemy koncentrować się na zmianach, które budzą w nas radość, dostrzegać piękno pierwszych pierwiosnków, wdychać przyjemny zapach leśnych fiołków, to wpłynie to na zmianę naszych myśli. Świat stanie się piękny, a my razem z nim. Zaczniemy szukać w sobie zasobów zgromadzonych przez lata i zaczniemy je wykorzystywać. I być może odkryjemy to, że wiele cech, które uważaliśmy za nasze wady, pokaże się nam z zupełnie innej strony.

Może ta naiwność i otwartość na ludzi, którą kojarzyliśmy głównie z tym, ze ludzie nas wykorzystują, pozwoli nam przychylniej spojrzeć na siebie i na innych. Nie będziemy już w sobie niczego zmieniać, a cieszyć się tym, co mamy, doceniać własną wrażliwość, troskę o innych , wyrozumiałość. A to z kolei pozwoli nam nawiązać nowe relacje, wyjść ze swojej kryjówki i cieszyć się towarzystwem innych ludzi, dostawać od nich wsparcie i realizować swoje cele, marzenia.

 

Wiosna to zmiany, ale niekoniecznie burze. Można zmieniać wydobywając na powierzchnię to, co w nas najlepsze, a dotąd głęboko ukryte i korzystać z tych zasobów wpływając na nasz dobry nastrój i pozytywne nastawienie do siebie , świata i innych ludzi. Wiosna przynosi nam energię i nadzieję na lepszą przyszłość.

mgr Teresa Raczyńska – psycholog Zakładu Opieki Zdrowotnej „MIL-MED.” w Gryficach

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice