Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Fundacja „Mała Polska w Nepalu” ufundowana została w czerwcu 2015 r. Jest ona odpowiedzią na potrzebę pomagania ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nepal w kwietniu i maju tego samego roku. MIL-MED systematycznie wspiera działania tej fundacji, w ostatnim czasie otrzymaliśmy podziękowania.

Kataklizm pochłonął blisko 10 000 istnień ludzkich, wiele setek tysięcy ludzi straciło swoje domy i dorobek życia. W pomoc ofiarom zaangażowały się instytucje, organizacje i osoby z zagranicy, ale też sami Nepalczycy. Sujan Pandey i Magdalena Pietruszka-Pandey – posiadający agencję trekingową Exploring Nepal Treks & Adventures – w trakcie udzielania pomocy doraźnej po trzęsieniu mieszkańcom wsi wokół Kathmandu wpadli na pomysł zbudowania w Nepalu Małej Polski.

Pierwsze działania Fundacja „Mała Polska w Nepalu” skierowała do Dumre w dystrykcie Nuwakot, w regionie Sunkhani – ok. 29 km od Kathmandu. Wieś ta – czyli kilkanaście budynków mieszkalnych i szkoła – podczas kataklizmu została zniszczona w 100%. Ale Dumre to tylko początek i symbol Małej Polski. W potrzebie jest wciąż wiele ludzi, społeczności czy całych wsi.

Podczas realizacji naszych projektów ramię w ramię pracują polscy wolontariusze, mieszkańcy zniszczonych wsi i nepalscy robotnicy budowlani. Powiewają tam dwie flagi: polska i nepalska. Nowe budynki powstają dzięki pomocy Polaków, ale przy wiodącym udziale Nepalczyków. Chcemy bowiem dać im wędkę, ale nie rybę. Nepalczycy z wielką pokorą pogodzili się z trzęsieniem ziemi i jego skutkami. Nie poddali się i powoli odbudowują domostwa, szkoły i drogi.

Jako Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice,  jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać tak wielki i potrzebny projekt.

Poniżej podziękowania od Fundacji "Mała Polska w Nepalu":

Film dotyczący sytuacji w nepalu "Dumre Szkola z marzeń":

Ręcznie malowany obrazek z Nepalu:

Ulotka informacyjna:

MIL-MED.PL/ www.malapolskawnepalu.org

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice