Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Zapraszamy osoby urodzone w roku 1964, 1969, 1974, 1979, 1984 do udziału w bezpłatnym programie profilaktycznym chorób układu krążenia. Szczegółowe informacje bezpośrednio w naszej przychodni, lub pod numerem tel. 91 384 6850. Serdecznie zapraszamy! 

   Przychodnia  MIL-MED Gryfice, ul. Księdza Ruta 8      Poniedziałek - Piątek od godz. 7:15 do 18:00      Rejestracja od godz. 8.00 tel. 91 384 68 50

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Święta znowu przyszły niespodziewanie, znienacka. Jesień zachwycała kolorami, życzliwą aurą. Liście dugo trzymały się na gałązkach, mieniły się żywymi kolorami. Już myśleliśmy, że globalne ocieplenie i do nas dotarło.

Może zamiast choinek będziemy dekorować palmy ? Ale w kalendarzu grudzień, świąteczne piosenki chyba trochę się w tym roku spóźniły i nie przypominały z uporem o Świętach, i krok po kroczku trzeba zaczynać przygotowania. Z nowymi doświadczeniami myślimy o tym, co w tym roku przeważy, tradycja, czy nowoczesność. Wybór jest ogromny i trudno się zdecydować. Kuszą nowości, ale my pamiętamy tradycyjne, wypróbowane smaki od których czasami się odwracaliśmy i potem czegoś nam było brak. W wielu domach nie będzie tak jak zawsze, bo odeszły ukochane osoby.

Życie idzie swoim torem, a my musimy się do niego dostosować. Radość i smutek będą się ze sobą mieszać. Ale obok nich będzie kroczyła nadzieja, która daje wiarę w lepszą przyszłość, energię do działania, chęć do tego aby te Święta były znowu wyjątkowe, pełne wzruszeń, dobrych wspomnień. Może pojawią się na stole nowe potrawy, ale związane z pamięcią o osobie, która często je dla nas przygotowywała, była dla nas ważna i na zawsze zostanie w naszej pamięci. A może to od niej dostaliśmy ten unikalny przepis? Święta Bożego Narodzenia są radosne ale i refleksyjne.

 

 

Dotykają najczulszych strun naszych uczuć. Jeżeli się temu poddamy, to wzbogacimy się o wrażliwość, otwartość na akceptację tego, czego nie możemy zmienić, na wyrozumiałość dla siebie i innych ludzi. W wirze świątecznych zakupów, przygotowań, dajmy sobie prawo do chwili refleksji, wspomnień, wzruszeń. Bez niepotrzebnych napięć, wielkich oczekiwań, wszystko stanie się proste, wybory będą jasne, a Święta spędzimy w spokoju, wśród najbliższych , tak jak lubimy najbardziej. I popłynie kolęda, ta najpiękniejsza, bo prosto z serca.

Świąt refleksyjnych, spokojnych, w miłej domowej atmosferze życzy Państwu

Teresa Raczyńska

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćmilmed@op.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice