Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wszyscy wokół zadają sobie takie pytanie. Słyszymy wiele odpowiedzi, ale najchętniej byśmy chcieli żyć bez niego. Jak to zrobić?

Na razie wiemy tyle, że wirus krąży i trzeba zachować pewne środki ostrożności. Wprowadzone ograniczenia mają jakiś sens skoro wirus nie rozprzestrzenia się tak szybko. Są niewygodne, to prawda, ale teraz najlepiej je zaakceptować. Mamy trochę więcej czasu dla siebie, ale jak wiele osób na pewno to zauważyło, ten czas przecieka nam gdzieś przez palce. Niewiele z tego, co było zaplanowane, zostało zrobione. Czy to źle?

Człowiek ma taka potrzebę, żeby być osobą użyteczną, coś zrobić i mieć od razu efekt. Okazuje się, że ciągły pośpiech, zaangażowanie w różne zajęcia, nie wychodzi nam na dobre. Dla prawidłowego funkcjonowania nasz organizm musi odpocząć, zregenerować siły. Jeżeli sami o to nie zadbamy, to organizm zrobi to za nas. Wybierze taki moment, który naszym zdaniem będzie najbardziej nieodpowiedni. Chociaż na bezczynność nigdy nie ma odpowiedniego momentu.

 

Nawet jak wyjeżdżamy na wakacje, to ciągle coś robimy, zwiedzamy, zaliczamy ciekawe miejsca, ciągle w biegu. Teraz mamy czas. Czas na to, żeby odpocząć w ciszy, skupieniu, zadumie. Nic nas nie goni. Korzystajmy, więc z tego czasu. Wsłuchujmy się w nasze ciało, bo ono jest bardzo mądre i podpowie nam, czego najbardziej potrzebujemy. Nie dopuszczamy tej myśli do głowy, ale my tez możemy zachorować. Jeżeli tak się stanie, warto wtedy zaufać swojej intuicji i wykorzystać wszystkie możliwości leczenia. Mamy prawo do zrobienia sobie testów, a potem do specjalistycznej opieki.

Jeżeli sami mamy takie poczucie, że czujemy się wyjątkowo źle i może to być zakażenie koronawirusem, to należy to sprawdzić. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich wokół. W sytuacji niepewności, zagrożenia może niezbyt to łatwe, może będziemy mieć kontakt z osobami równie zdenerwowanymi jak my, warto stawić temu czoło i zawalczyć o siebie. Pamiętajmy o tym, że nikomu nie zależy na naszym zdrowiu tak bardzo, jak nam samym.

mgr Teresa Raczyńska

Psycholog Zakładu Opieki Zdrowotnej MIL-MED w Gryficach

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice