Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mamy koniec listopada. Święta tuz, tuż. Już od dzisiaj możemy żyć świąteczną atmosferą, jeżeli sobie na to pozwolimy, jeżeli nie ulegniemy pokusie kupowania wszystkiego w nadmiarze. Przygotowania do świąt mogą być meczące, ale mogą też być radosne.

Często obiecujemy sobie, że tym razem będzie inaczej. Będziemy mniej zmęczeni, będzie mniej pracy, szykowania, a potem wpadamy w znany od lat schemat i znowu jest tak samo. Właściwie najbardziej przyjemne jest oczekiwanie na święta, wyobrażanie sobie tej cudownej atmosfery wybaczania, wzruszeń, miłości i harmonii. Wszystko ma być idealne i jesteśmy przekonani, że ten ideał zależy od nas. Jeśli się nie postaramy, nie przewidzimy wszystkich trudności, to nic się nie uda.

Świąteczna atmosfera jest w nas i to od nas emanuje dobra energia, poczucie akceptacji, zgody na to, co jest tu i teraz. Cieszmy się tym, co mamy. Jeżeli z miłością spojrzymy na naszą choinkę, ozdoby, to zobaczymy, że jest ich tak wiele, że musimy wybierać te, które w tym roku wykorzystamy. Być może dokupimy tylko kolorowe wstążki, przyniesiemy gałązki ze spaceru po parku i to zrobi nam świąteczny nastrój. To prawda, że jesteśmy narodem gościnnym i w święta stół musi być zastawiony wieloma potrawami. Ale czy naprawdę musi?

Te potrawy są przygotowywane głównie dla niespodziewanych gości, a tych jest teraz coraz mniej. Wszyscy mają swoje plany, zobowiązania. Nawet jak wpadną do nas w święta, to tylko na chwilę i nie po to, by jeść, bo przeważnie są najedzeni, ale po to by porozmawiać, powspominać, pożartować, nacieszyć się obecnością ludzi, na których nam zależy. W tym roku wybierzmy ze świąt to, co dla nas najważniejsze, najlepsze i już cieszmy się świąteczną atmosferą ze spokojem wybierając prezenty, robiąc świąteczne zakupy, wyobrażając sobie jak to wszystko „zagra” podczas wigilijnej kolacji. I nie musi być idealnie, jak w świątecznej reklamie, ale ma być tak jak my lubimy, serdecznie, swojsko i swobodnie. Bez napięć, bez stresu, bez nadmiernych oczekiwań.

Spokojnych, Świąt Bożego Narodzenia, pełnych zrozumienia i miłości
życzy Państwu
Teresa Raczyńska


Pani mgr Teresa Raczyńska jest psychologiem w ZOZ MIL-MED Gryfice.
Dołączamy się do życzeń pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia przez pacjentów i personel naszych Przychodni MIL-MED.
Administracja ZOZ MIL-MED Gryfice

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice