Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

     We wtorek 4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, grupa uczniów na czele z Liderem zespołu Wiktorią Waszczuk z LO im. Bolesława Chrobrego w Gryficach przybyła o godz. 13.00 do Zakładu Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” i wzięła udział w konferencji  VII edycji akcji „Mam Haka na Raka” poświęconej tym razem nowotworom układu chłonnego. Młodzież  rozdawała też ulotki oraz wygłosiła prelekcję dotyczącą  profilaktyki nowotworowej.


     Na chłoniaka choruje coraz więcej osób, dlatego bardzo ważne jest, aby mówić o tej chorobie oraz o konieczności wykonywania badań profilaktycznych. Głównym Organizatorem Programu „Mam haka na Raka” jest  Polska Unia Onkologii.
    Co roku program poświęcony jest profilaktyce wybranego nowotworu, a jego efektem jest ogólnopolska kampania społeczna, zaprojektowana przez uczestników programu. Poprzednie edycje programu były poświęcone rakom: piersi, prostaty, szyjki macicy, płuc, jelita grubego oraz nowotworowi skóry – czerniakowi.


    Tym razem Miłych Gości w naszej Przychodni przywitał Kierownik Adam Majewski w obecności lekarza rodzinnego Rafała Grzegorczyka i pielęgniarek Danuty Makowicz i Haliny Borkowskiej. Zapoznano uczestników konferencji z profilami prowadzonych usług medycznych przez nasz zakład. Słuchacze szczególnie chętnie interesowali się naszym Hospicjum Domowym i Pielęgniarską Długoterminową Opieką Domową. Przychodnia  ponadto przygotowała wystawę posiadanego sprzętu diagnostycznego, ratunkowego i pomocniczego wykorzystywanego w pracy Przychodni Rodzinnej „MIL-MED”.
    Młodzież w bardzo ambitny sposób przedstawiła problematykę związaną z profilaktyką chorób nowotworowych. Na zakończenie zajęć odbyła się krótka dyskusja z naszym personelem medycznym i wykonano pamiątkowe zdjęcia.      
    Uczniowie naszego LO im. Bolesława  Chrobrego edukując lokalne społeczeństwo  przyczyniają się do zwiększania świadomości mieszkańców powiatu gryfickiego na temat chorób nowotworowych. Pracownicy Zakładu Opieki Zdrowotnej „MIL-MED” chętnie włączyli się już po raz trzeci w realizację programu i tym razem trzymają mocno kciuki za naszą zdolną gryficką młodzież.

http://www.mamhakanaraka.pl/profile/team/304
                                                                 
                                                                        ZOZ „MIL-MED” 

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice