Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 15.04.2014 r.  w Hali Widowiskowo-Sportowej GRYF ARENA uczestniczyliśmy w otwartych Warsztatach Pierwszej Pomocy zorganizowanych przez Stowarzyszenie Coachów i Doradców Personalnych z Gryfic.

Naszą Przychodnię Rodzinną  „MIL-MED” reprezentował zespół pracowników medycznych na czele z dr Grybowskim Piotrem, laureatem Plebiscytu Głosu Szczecińskiego HIPOKRATES 2014 w kategorii najpopularniejszy lekarz. Ponadto udział wzięły pielęgniarki rodzinne Anna Pawlik, Halina Bujanowska i Irena Rylik. Pielęgniarską długoterminową opiekę domową reprezentowały piel. Beata Szabelska i Beata Manturuk.

Fot. Ambulans przychodni Mil-Med

Nowym elementem profilaktyki prozdrowotnej , który mogliśmy zaoferować uczestnikom imprezy była możliwość spotkania się z naszą sympatyczną dietetyk Katarzyną Pikulską.  Pani Katarzyna jest absolwentką  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w  Szczecinie i czynnie wspiera wszystkie działania medyczne i społeczne naszego zakładu.

Dr Grybowski Piotr wprowadził uczestników spotkania w medyczne aspekty ratowania życia i zdrowia ludzkiego  jako pomocy ratowniczej  przedlekarskiej. Nasza piel. mgr Beata Szabelska zapoznała słuchających z ważnymi aspektami szczepień ochronnych realizowanymi przez lekarzy rodzinnych. Zajęcia  praktyczne z prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej  prowadzili ratownicy PCK i ZHP na fantomach do ćwiczeń. Natomiast nasze pielęgniarki  i pani dietetyk prowadziły pomiary wagi, wzrostu oraz  ciśnienia tętniczego krwi i tętna. Określano współczynniki  BMI a Pani dietetyk prowadziła konsultacje dotyczące prawidłowego odżywiania.

Pozostałe zdjęcia z warsztatów Pierwszej Pomocy:

Uczestnicy Warsztatów mogli też zapoznać się z wyeksponowanym z  przychodni sprzętem diagnostycznym, ratowniczym i pomocniczym jak defibrylator, spirometr, aparat do badań słuchu, schodołaz oraz koncentrator tlenu. Na zakończenie imprezy uczestnicy zwiedzali nasz nowoczesny ambulans i jego wyposażenie. Impreza była dobrze zaplanowana oraz  zorganizowana  i dobrze wpisała się w wysoką jakość działalności naszego zakładu.

                 Adam Majewski – kierownik Przychodni Rodzinnej „MIL-MED”

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice