Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Nasz Punkt szczepień COVID19 czynny. Prowadzimy zapisy chętnych – tel. 91 384 6850 i 91 384 6855. Zapraszamy.  

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dla naszych pacjentów mija okres wakacyjnego odpoczynku. Wiele osób wykonywało też sezonową  pracę,  głównie  w nadmorskich ośrodkach wypoczynkowych. W  przychodni był to jednak  czas normalnej  pracy lekarzy i pielęgniarek.

Po wakacjach przystępujemy z nową energią do wykonywania swoich obowiązków. Mamy też nowe pomysły na poszerzanie naszej oferty świadczeń medycznych oraz prowadzenie czynnej oświaty i promocji zdrowia. O tych przedsięwzięciach będziemy Państwa na bieżąco informować w naszych publikacjach. Mobilizuje nas do tego zaufanie pacjentów, którzy w  Plebiscycie czytelników Głosu Szczecińskiego na Najbardziej Przyjazną Przychodnię w 2014 roku zapewnili nam zdobycie zaszczytnego I miejsca.

Już w dniu 6 września, zapraszamy chętne osoby do miejscowości Słudwia w Gminie Płoty, na plenerową imprezę oświatowo  – zdrowotną  organizowaną  nasz nasz Zakład wspólnie z Oddziałem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej  Polskiej w Gryficach, Radą Sołecką i Sołtysem Sołectwa w Słudwi, Spółdzielnią  Mieszkaniową  w Słudwi oraz Zastępem Ratowniczo –Gaśniczym OSP w Płotach.

Uczestnicy tych plenerowych zajęć będą mieli okazję wysłuchać prelekcji naszego lekarza Piotra Grybowskiego na tematy związane z zachowaniem zdrowia oraz aspektami medycznymi udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Nasz personel medyczny na fantomach zademonstruje udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej. Uczestnicy spotkania będą mogli następnie samodzielnie ćwiczyć  te czynności. Zamierzamy też zorganizować pokaz sprzętu medycznego, którym na co dzień  posługujemy się  świadcząc usługi  lekarskie i pielęgniarskie podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarskiej długoterminowej opieki domowej oraz hospicjum domowego. Udostępnimy też do zwiedzania nasz nowoczesny ambulans medyczny. Pielęgniarki będą osobom chętnym wykonywały pomiary ciśnienia tętniczego krwi, wysokości tętna oraz wagi i wzrostu ciała  a następnie obliczały współczynnik BMI.  Planujemy w spotkaniu zapewnić udział dietetyka oraz fizjoterapeuty.

Wiemy, że współorganizatorzy planują ponadto zorganizować dla dzieci i młodzieży konkursy z wiedzy o ratownictwie oraz zajęcia sprawnościowe związane z pożarnictwem. W  imieniu Przychodni Rodzinnej „MIL-MED”  oraz pozostałych organizatorów zajęć plenerowych zapraszamy wszystkie osoby chętne. Spotykamy się  w dniu 6 września, w sobotę o godz. 11.00 w Słudwi, Gm. Płoty, przy ul. Wiejskiej. Zapraszamy.

 mgr Joanna Manturuk  - Dział Oświaty i promocji zdrowia ZOZ „MIL-MED.” w Gryficach

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice