Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  T E L E P O R A D Y kontakt z MIL-MED , tel. 91 384 6850, tel. 91 384 6855, tel. 571 422 445. Serdecznie zapraszamy! 

   Przychodnia  MIL-MED Gryfice, ul. Księdza Ruta 8      Poniedziałek - Piątek od godz. 7:15 do 18:00      Rejestracja od godz. 8.00 tel. 91 384 68 50

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jemy po to żeby zaspokoić podstawową potrzebę fizjologiczną jaką jest głód, ale także z przyjemności. Czy to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie, na to jak wyglądamy? Oczywiście, że tak. Odpowiednie żywienie, a także aktywność fizyczna  mogą zapobiegać wielu chorobom, dodać nam energii i zapobiegać nadwadze czy otyłości.

Istnieje wiele schorzeń, które mają związek z nieprawidłowym żywieniem.  Zarówno nadmiar, jak i niedobór energii oraz określonych składników odżywczych może być przyczyną chorób dietozależnych, do których zaliczamy m.in. otyłość, cukrzycę typu II, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia, nowotwory, osteoporozę. Odpowiednie żywienie może uchronić nas przed wystąpieniem tych schorzeń. U osób chorujących, z kolei może poprawić stan zdrowia.

Otyłość jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za „ogólnoświatową epidemię”. W Polsce problem nadwagi i otyłości dotyczy ponad 50% społeczeństwa. Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicy jamy brzusznej sprzyja rozwojowi chorób dietozależnych. Aby temu zapobiec istotne jest, aby ilość energii spożytej, była równa ilości energii wydatkowanej. Ważne jest, aby zachować umiar i się nie przejadać.

Czytaj więcej: Poradnik Medyczny: "Żywienie, a zdrowie"

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćmilmed@op.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice