Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8
91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1
91 384 6855
Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00
Program adresowany jest do osób dorosłych, znajdujących się na liście pielęgniarki POZ, nie posiadających w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, w tym - w szczególności:
Cele Programu:
a) cele główne:
b) cele pośrednie:
Gruźlica klasyfikowana jest jako choroba społeczna, a więc związana z warunkami bytowania: życia (mieszkanie, odżywienie), pracy i wypoczynku. Przyczyną rozwoju choroby u zakażonego, jest osłabienie sił obronnych organizmu.
Do czynników wewnętrznych sprzyjających zachorowaniu na gruźlicę należą: zakażenie HIV, cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby krwi, schyłkowa niewydolność nerek, leczenie immunosupresyjne np. w stanach po transplantacji, pylica płuc, leczenie sterydami przez okres dłuższy niż 3 tygodnie w dawce powyżej 15mg/dobę, szybka utrata masy ciała.
Przychodnia realizuje program profilaktyki chorób układu krążenia w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.
Adresatami programu są osoby będące w 35, 40, 45, 50 i 55 roku życia, które obciążone są między innymi takimi czynnikami ryzyka, jak:
Pacjenci mogą korzystać ze świadczeń programu profilaktyki chorób krążenia raz na 5 lat. W ramach programu pacjenci będą mieli wykonane bezpłatne badania: lipidogram i poziom glukozy w surowicy krwi oraz zapewnioną konsultację lekarską, w tym również badanie przedmiotowe i podmiotowe.
Celem głównym programu jest obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia poprzez wczesne wykrywanie, redukcję występowania i natężenia czynników ryzyka. Warto przypomnieć, że choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie. Zainteresowanych pacjentów zapraszamy do przychodni lub prosimy o kontakt telefoniczny.
Autorski profilaktyczny program monitorowania zdrowia i wczesnego wykrywania schorzeń to program adresowany do pacjentów ogólnie zdrowych zadeklarowanych do lekarzy i pielęgniarek rodzinnych ZOZ "MIL-MED".
Głównymi realizatorami programu są pielęgniarki rodzinne "MIL-MED":
Bujanowska Halina, Genowefa Pich, Rylik Irena, Toczko Wioletta, Pawlik Anna, Niżniowska Beata, Palicka Mariola, Szakoła Jadwiga
Opiekunem medycznym programu jest lek. med. Rafał Grzegorczyk.
Celem podstawowym programu jest monitorowanie stanu zdrowia pacjentów poprzez okresowo wykonywane podstawowe badania diagnostyczne, interpretację ich wyników i ewidencjonowanie w indywidualnej dokumentacji medycznej. Badania diagnostyczne są wykonywane w formie przesiewowej i z zamiarem wczesnego wykrywania schorzeń.