72-300 Gryfice, ul. Ks. Ruta 8 +48 91 384 68 50

OSTATNIE POŻEGNANIE DOKTORA PIOTRA GRYBOWSKIEGO

Informujemy, że w sobotę, dnia 18 marca 2023 roku pożegnaliśmy uroczyście Doktora Piotra Grybowskiego.

Uroczystość pogrzebową Doktora Piotra Grybowskiego – wieloletniego lekarza rodzinnego Przychodni MIL-MED w Gryficach  rozpoczęła Msza święta  w  Kościele Parafii pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie.

Mszę świętą żałobną odprawił oraz przewodniczył ceremonii pogrzebowej  przyjaciel lekarza  i były jego pacjent Ks. Stanisław Krzyżanowski – proboszcz Parafii w Pobierowie.

Piotra Grybowskiego pożegnała przede wszystkim pogrążona w rozpaczy Rodzina oraz bardzo liczne grono pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i personelu niemedycznego Przychodni Rodzinnej MIL-MED   w Gryficach, w której przez ostanie 12 lat pracował.

Był kompetentnym, życzliwym,  pracowitym i  poświęcającym  się pracy lekarzem rodzinnym . Dla pacjentów i współpracowników Był człowiekiem dobrym jak przyjaciel.

 Jako Administracja Przychodni często otrzymywaliśmy podziękowania od pacjentów za efekty leczenia doktora Piotra . Najczęściej były to zwroty typu: „ Doktor Grybowski Piotr mi życie uratował …”, „Pan Grybowski Piotr mi nogi uratował ...”, „Z Panem Doktorem rozmawiam jak z bratem ...”, „Jaki jestem szczęśliwy (szczęśliwa) że mamy  takiego lekarza ...”

Doktor Piotr miał też liczne grono przyjaciół spoza Gryfic czy Nowogardu gdzie mieszkał. Otrzymywaliśmy telefony z Polski oraz z zagranicy. Wiemy, że osobiście żegnała Piotra grupa przyjaciół lekarzy z okresu studiów medycznych a przede wszystkim pracy w Szpitalu  w Sieradzu.

Odszedł od nas niezwykły człowiek, lekarz pasjonat. Jego dobroć, delikatność, swoiste ciepło udzielało się pacjentom oraz nam współpracownikom.

Niestety, od ponad 3 lat Piotr Grybowski zmagał się z chorobą, która postępowała, utrudniała Mu funkcjonowanie i raczej nie dawała nadziei, że nastąpi poprawa. Piotr Grybowski w swojej wrodzonej skromności nigdy się nie żalił. Walcząc ze swoim cierpieniem , a jednak  dla wszystkich uśmiechnięty do końca przyjmował wszystkich pacjentów w swoim gabinecie.

Na cmentarzu w Nowogardzie, przy cudownie pięknej pogodzie pożegnaliśmy ze  łzami  Doktora  Piotra Grybowskiego. W imieniu swoim,  ale też pracowników MIL-MEDu pożegnała Doktora Piotra w szczerym, subtelnym, wyciskającym łzy przyjacielskim wystąpieniu Pani Doktor Magdalena Leśniak  – przez lata pracująca w sąsiednim gabinecie i współpracująca z Nim na co dzień lekarka.

                Dziękujemy wszystkim za udział w pogrzebie Piotra Grybowskiego.

Administracja ZOZ MIL-MED Gryfice

MIL-MED's Avatar

MIL-MED

Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Sp. z o.o. w Gryficach

Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować Naszym pacjentom dopasowaną do ich potrzeb, kompleksową opiekę medyczną, psychologiczną i doradczą.
Przychodnie rodzinne
Kontakt

ZOZ MIL-MED Sp. z o.o.
72-300 Gryfice, ul. Ruta 8
tel. 91 384 68 50
e-mail: ruta@mil-med.pl