Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Przychodni Rodzinnej „MIL-MED” w Gryficach jakość i kompleksowość opieki medycznej stanowi podstawę działalności leczniczej. Współpraca między lekarzami, pielęgniarkami a pacjentami stanowi istotne ogniwo w procesie leczniczym. Właściwa komunikacja personelu medycznego z chorymi wpływa na podejmowanie decyzji dotyczących procesu leczenia. Dążymy, aby opieka nad pacjentami była kierowanym procesem terapeutycznym.

Dokładny wywiad, przywiązywanie uwagi do zgłaszanych objawów, czas poświęcony pacjentowi, znacznie skracają diagnostykę i ograniczają ryzyko powikłań. Komunikacja w relacji pacjent - lekarz jest kluczowa w stawianiu prawidłowej diagnozy, leczeniu i radzeniu sobie z chorobą.

Pielęgniarki rodzinne wspierają pacjentów w przygotowaniu się do porady lekarskiej oraz w zrozumieniu zaleceń lekarskich. Rozwiewają obawy związane z publikowanymi na ulotkach ubocznymi skutkami działania leków. Podczas prowadzonego wywiadu lekarskiego pojawiają się często niezrozumiałe dla pacjenta zwroty, z których każdy powinien zostać wyjaśniony. Niezmiernie ważna jest zatem edukacja pacjenta w zrozumieniu wyznaczonego przez lekarza leczenia.

Minął już rok od wprowadzenia w MIL-MEDzie tzw. medycznej rejestracji pacjentów w oddzielnym gabinecie prowadzonym przez pielęgniarki. Już na etapie rejestracji do lekarza nasi pacjenci mają możliwość porozmawiania z pielęgniarkami na nurtujące ich problemy zdrowotne. W wielu przypadkach skraca to drogę do niezbędnej diagnostyki czy wstępnej interpretacji badań. Tym samym pielęgniarki MIL-MEDu stały się autentycznymi asystentkami lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Posiadają one szeroki zakres kompetencji zawodowych opartej na pielęgniarskiej wiedzy klinicznej jak i bogatemu doświadczeniu zawodowemu.

Przychodnia rodzinna MIL-MED. stale poszerza ofertę usług medycznych. Są to usługi lekarzy i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej oraz dodatkowo pielęgniarska długoterminowa opieka domowa i hospicjum domowe. Posiadamy też własny zespół transportu medycznego. Usługi te są w całości finansowane przez NFZ.

Zupełnie nowym przedsięwzięciem jest uruchomienie przez MIL-MED. „Zespołu wyjazdowego opieki medycznej, szybkiej diagnostyki i transportu”. Zespół ten jest wyposażony w samochody osobowe i ambulanse medyczne, oraz sprzęt diagnostyczny, który niemal natychmiast może wykonać na terenie powiatu gryfickiego:

  • analitykę medyczną pacjentom w laboratorium lub ich domach wraz z lekarską interpretacją wyników
  • zapewnić doraźną pomoc pielęgniarską w domu pacjenta,
  • zająć się wykonaniem domowej rehabilitacji leczniczej
  • dowieźć pacjenta ambulansem lub samochodem osobowym z asystą pielęgniarki i ratownika medycznego do poradni lub szpitala
  • przewozić pacjentów ambulansami na małe i duże odległości.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Administracja ZOZ MIL-MED. w Gryficach