Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 6855  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Scenariusz tej historii jest sztampowy. Kobieta wchodzi do łazienki, ma zamiar wziąć szybki prysznic. Zamyka okna w całym domu, kratka wentylacyjna jest niedrożna.

Czad się ulatnia i gdyby nie czujność drugiej osoby w tym mieszkaniu, mogłoby dojść do nieszczęścia.

 To na całe szczęście tylko symulacja zdarzenia wymyślona przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego „TOM”.

Klasa strażacka tej szkoły postanowiła zwrócić uwagę na problem, jakim jest bagatelizowanie czadu. Nagrali krótki spot, w którym pokazują, że nietrudno o nieszczęście, gdy lekkomyślność bierze górę nad rozsądkiem.

W realizacji spotu społecznego pomogła gryficka Straż Pożarna, która użyczyła pojazdu specjalistycznego. Do produkcji przyłączyła się również gryficka przychodnia MIL-MED, użyczając na potrzeby spotu karetki. Ratownicy medyczni z tej przychodni także wzięli udział w nagraniu.

Tlenek węgla, inaczej czad, jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swoim składzie mają węgiel. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy.

Pamiętaj! Jeżeli w wyniku zaczadzenia dojdzie do zatrzymania oddechu, a tym samym do nagłego zatrzymania krążenia - NATYCHMIAST PODEJMIJ RESUSCYTACJĘ KRĄŻENIOWO - ODDECHOWĄ!

Nie wiesz jak to zrobić ? Przeczytaj nasz artykuł: Pierwsza pomoc - poradnik