Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 5865  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

AKTUALNOŚCI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

STRACH A LĘK

Warto zrozumieć różnicę między strachem a lękiem.

Strach – to naturalny, automatycznie pojawiający się stan pobudzenia, zaniepokojenia na skutek pojawienia się jakiegoś zagrażającego bodźca, sytuacji, potencjalnego zagrożenia. Może to być silne przerażenie, albo też mały przestrach. Niezależnie od natężenia, strach można uznać jako reakcję bazową, źródłową do powstawania bardziej złożonego stanu, a mianowicie jest nim;
Lęk – długotrwały stan emocjonalny, pojawiający się bez konkretnego bodźca, ale pojawiający się wtedy, gdy człowiek oczekuje, że coś się niedobrego, nieprzewidywalnego czy niebezpiecznego się przytrafi, nawet gdy nie ma ku temu przesłanek. Osoba doświadczająca lęku często nie potrafi określić jego przyczyny. Lęk oddziałuje na całą naszą istotę. Czasem utrudnia nam funkcjonowanie i staje się powodem różnych sytuacji problemowych, wówczas może to świadczyć o zaburzeniach lękowych.

OBJAWY LĘKOWE
Lęk objawia się pod różnymi postaciami i nie trudno go rozpoznać. Mogą to być:

Objawy fizyczne (sygnały z ciała):
• przyspieszone bicie serca, palpitacje
• krótki i płytki oddech
• ból w klatce piersiowej, ucisk
• oszołomienie, zawroty głowy
• nudności, rozstrój żołądka, biegunka
• napięcie, sztywność mięśni
• suchość w ustach
• pocenie się, dreszcze, uderzenia gorąca
• mrowienie w kończynach, drętwienie

Objawy emocjonalne (to, co czujemy):
• pobudzenie, zdenerwowanie
• niecierpliwość, frustracja
• poirytowanie, roztrzęsienie
• przerażenie, panika
• płaczliwość, chwiejność emocjonalna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W czasie szczepień przeciwko Covid-19  w Przychodni może jednocześnie przebywać ograniczona liczba osób szczepionych. Ruchem pacjentów kieruje personel Punktu Szczepień.

Do szczepień zgłaszają się osoby zdrowe  z wypełnioną i podpisaną ankietą.  Ankietę można pobrać i  wypełnić w Przychodni.

Osoby towarzyszące osobom szczepionym prosimy o  pozostawanie  na zewnątrz Przychodni.

 Informujemy, że osoby udają się do punktu szczepień chodnikiem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych tworząc kolejkę osób oczekujących.  W kolejce zewnętrznej oraz w Przychodni należy przebywać w maseczce ochronnej oraz zachować  bezpieczną odległość około  2 metrów wobec innych osób. Po wejściu do Przychodni należy zdezynfekować dłonie korzystając z automatycznego dozownika.

Proces szczepienia obejmuje: rejestrację, kwalifikację medyczną i szczepienie. Po zaszczepieniu należy opóźnić swoje  wyjście o minimum 15 minut. Wszelkie niepokojące objawy zdrowotne  należy zgłaszać personelowi medycznemu Przychodni przed jej opuszczeniem .

W Przychodni obowiązuje jednokierunkowy ruch pacjentów zgodnie z wewnętrznym oznakowaniem.

Wyjście po szczepieniu odbywa się schodami z boku budynku.

Administracja ZOZ MIL-MED Gryfice

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Przychodnia Rodzinna MIL-MED Sp. z o.o. w Gryficach w sprawie organizacji szczepień przeciwko COViD-19 w Punkcie szczepień przy ul. Dworcowej 21/1.

Zawiadamiamy pacjentów, że w dniu 25 stycznia 2021 r. rozpoczynamy prowadzenie szczepień przeciwko covid-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień.
Szczepienia będziemy prowadzić w poniedziałki od godz. 15.00, oraz we wtorki i środy od godz. 12.00.

Przed szczepieniem warto zapoznać z wszystkim materiałami dostępnymi na stronach NFZ i zalecanej stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Z satysfakcją informujemy naszych pacjentów o korzystnych zmianach zachodzących w Zakładzie Opieki Zdrowotnej MIL-MED w Gryficach.

Ważną informacją jest utworzenie drugiej Przychodni lekarzy rodzinnych MIL-MED w Gryficach przy ul. Dworcowej 21/1, która zapewnia formalno-prawną oraz medyczną ciągłość udzielania świadczeń lekarzy rodzinnych pacjentom z dawnej Przychodni WITA-MED .
Oświadczamy, że deklaracje wyboru lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej składane przez lata do lekarzy rodzinnych ZOZ WITA-MED zachowują swoją ważność i nie zachodzi konieczność ich przepisywania.

W budynku drugiej Przychodni MIL-MED przy ul. Dworcowej 21/1 przeprowadziliśmy gruntowny remont. Na zewnętrz budynku wykonaliśmy praktyczny i wygodny podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich.

Wykonaliśmy nowe wejście do przychodni od strony ulicy Dworcowej. Zmieniliśmy też kolorystykę zewnętrzną budynku. Przy schodach wejściowych urządziliśmy miejsce parkingowe dla posiadanych ambulansów medycznych.

Wewnątrz budynku w powstały odnowione gabinety lekarskie, poczekalnia, rejestracja i gabinety badań. Wymieniono na nowe wyposażenie pomieszczeń.
Najważniejszą informacją jest pozyskanie do pracy nowych lekarzy rodzinnych - wybitnych specjalistów, posiadających gruntowną wiedzę medyczną i wieloletnie doświadczenie praktyczne zdobyte w pracy na oddziałach szpitalnych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Informujemy, że z Ministerstwa Zdrowia w Warszawie pozyskaliśmy dla naszych pacjentów kilkadziesiąt szczepionek przeciwko grypie.

Zapraszamy do bezpłatnych szczepień pacjentów w wieku powyżej 75 roku życia zadeklarowanych do lekarzy Przychodni MIL-MED w Gryficach.

ZOZ MIL-MED

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Czasy są trudne. Na pewno nie myśleliśmy, że pandemia będzie trwała tak długo, że znów będą niedogodności związane z wprowadzeniem pewnych ograniczeń w  kontaktach społecznych.

Niektórzy stracą dochody, bo będą musieli zamknąć swoje firmy lub ograniczyć działalność. Inni bezskutecznie będą poszukiwali pracy. Skutki korona wirusa jeszcze nie są w pełni znane, a nie wiadomo, czy nie trzeba będzie zaakceptować ograniczeń na dłuższy czas. Niepewność jutra powoduje to, że wszyscy teraz jesteśmy w permanentnym stresie. Nasz mózg też działa inaczej. Jest zdezorientowany, trudno mu się skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Zaczynamy działać trochę , jak sterowani automatycznym pilotem.

Wszystkie kreatywne zajęcia odkładamy na później. Nie szukamy pracy, bo i tak jej nie ma. Nie poznajemy nowych ludzi, nie tworzymy więzi, bo nie można się spotykać w grupie. Pracujemy zdalnie, uczymy się zdalnie. I zaczynamy mieć coraz mniej oczekiwań w stosunku do siebie, do innych ludzi. A życie biegnie, czas przecieka nam przez palce. Wszystko się rozłazi. Ważne sprawy są odkładane na później. 

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćruta@mil-med.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice