Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  T E L E P O R A D Y kontakt z MIL-MED , tel. 91 384 6850, tel. 91 384 6855, tel. 571 422 445. Serdecznie zapraszamy! 

   Przychodnia  MIL-MED Gryfice, ul. Księdza Ruta 8      Poniedziałek - Piątek od godz. 7:15 do 18:00      Rejestracja od godz. 8.00 tel. 91 384 68 50

AKTUALNOŚCI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Z satysfakcją informujemy naszych pacjentów, że w trosce o poprawę jakości oraz dostępności do świadczeń lekarzy rodzinnych oraz poprawy lokalowej - Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED  Sp. z o.o. w Gryficach uruchamia drugą Przychodnię Rodzinną przy ul. Dworcowej 21/1.

Przychodnia Rodzinna MIL-MED powstaje przez połączenie z Przychodnią Rodzinną WITA-MED.

W przychodni Rodzinnej MIL-MED  nadal lekarzami rodzinnymi będą lek. med. Adrian Baranowski oraz lek. med. Teresa Puchalska.

Informujemy, że w Przychodni Rodzinnej MIL-MED  przy ul. Dworcowej 21 zatrudnienie znajdzie troje nowych lekarzy. Są to wysokiej klasy specjaliści II stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych z dużym doświadczeniem zawodowym w lecznictwie szpitalnym. Wzmacniamy proces diagnostyki i leczenia  cukrzycy przez lekarza ze specjalizacją w dziedzinie diabetologii.

Jako duży podmiot leczniczy w Przychodni Rodzinnej przy ul. Dworcowej 21 pragniemy w ramach podstawowej opieki zdrowotnej specjalizować się w  leczeniu pacjentów z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca,  choroby układu krążenia oraz choroby tarczycy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wszyscy wokół zadają sobie takie pytanie. Słyszymy wiele odpowiedzi, ale najchętniej byśmy chcieli żyć bez niego. Jak to zrobić?

Na razie wiemy tyle, że wirus krąży i trzeba zachować pewne środki ostrożności. Wprowadzone ograniczenia mają jakiś sens skoro wirus nie rozprzestrzenia się tak szybko. Są niewygodne, to prawda, ale teraz najlepiej je zaakceptować. Mamy trochę więcej czasu dla siebie, ale jak wiele osób na pewno to zauważyło, ten czas przecieka nam gdzieś przez palce. Niewiele z tego, co było zaplanowane, zostało zrobione. Czy to źle?

Człowiek ma taka potrzebę, żeby być osobą użyteczną, coś zrobić i mieć od razu efekt. Okazuje się, że ciągły pośpiech, zaangażowanie w różne zajęcia, nie wychodzi nam na dobre. Dla prawidłowego funkcjonowania nasz organizm musi odpocząć, zregenerować siły. Jeżeli sami o to nie zadbamy, to organizm zrobi to za nas. Wybierze taki moment, który naszym zdaniem będzie najbardziej nieodpowiedni. Chociaż na bezczynność nigdy nie ma odpowiedniego momentu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dziś w tym trudnym dla wszystkich okresie, w którym walczymy z koronawirusem, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Z tej okazji życzymy Wszystkiego Najlepszego, Zdrowia i Wytrwałości!

Administracja MIL-MED Gryfice

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Moja córka Emma przyszła na świat 31 grudnia 2018, jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. Urodziła się z wadą genetyczną Trisomią 21 chromosomu, potocznie zwaną Zespołem Downa. Córeczka od początku swojego życia jest pod opieką wielu specjalistów oraz rehabilitantów.

Wymaga intensywnej rehabilitacji ze względu na obniżone napięcie mięśniowe oraz terapii integracji sensorycznej. Niestety w naszej miejscowości nie mamy dostępu do odpowiedniego dla córki leczenia. Na rehabilitację i do lekarzy musimy dojeżdżać, nawet 100 kilometrów w jedną stronę. Szczęśliwie badania serca Emmy nie wykazały nieprawidłowości. Jesteśmy pod obserwacją kardiologiczną w kierunku subkoarktacji aorty oraz przepływów w pniu płucnym. Córeczka ma szansę na normalne funkcjonowanie i samodzielność w przyszłości potrzebuje jedynie odpowiedniego wsparcia. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

Państwa pomocna dłoń zapewni Emmie rehabilitację, odpowiednie leczenie oraz zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, za co z serca dziękuję!

Mama Emmy – Magdalena Borkowska.

Aby przekazać 1 % podatku:

Wpisz w rozliczeniu PIT numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka” 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „Emma Borkowska”.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Uczestnicy różnych imprez i wydarzeń plenerowych w regionie, mogli czuć się bezpiecznie. Karetki MIL-MED kolejny raz sprawdziły się podczas zabezpieczeń medycznych.

W ostatnim czasie nasze karetki były wykorzystywane do realizacji zabezpieczeń medycznych w Łobzie, Rewalu i Kołobrzegu. W lipcu nasza karetka była wykorzystywana podczas całodniowego zabezpieczenia medycznego VIII Łobeskiego Maratonu Rowerowy im. Eugeniusza Gostomczyka. W zawodach wystartowało ponad 170 zawodników z całego regionu. Pierwsi zawodnicy na dystansie Ultra 307 km, wystartowali już o godz. 5 rano.

Kolejne grupy startowały na dystansie Mega 193 km i Mini 96. Trasy Łobeskiego Maratonu zostały tak wyznaczone by ograniczyć najbardziej niebezpieczne miejsca i odbywały się w normalnym ruchu drogowym. Nad zdrowiem zawodników czuwali ratownicy z firmy Eskumed Resko, którzy mieli możliwość niesienia pomocy również na trasie wyścigu dysponując karetką MILMEDu. Szczęśliwie na trasie nie doszło do poważnych zdarzeń, a opieka ratowników ograniczała się do zaopatrzenia drobnych ran które powstały po wywrotkach kolarzy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Kolejny raz ambulans MILMEDu uczestniczył w dużych imprezach sportowych w regionie. Tym razem był wykorzystywany w VI edycji "Biegu o Strzałę Widanta" w Resku oraz w wyścigach wraków "WrakRace" w Łobzie.

Dzięki pełnemu wyposażeniu, jest to karetka która doskonale sprawdza się w czasie zabezpieczeń medycznych różnych imprez sportowych i rekreacyjnych. Obsadę karetki stanowił zespół ratowniczy z firmy Eskumed Resko.

Ratownicy, oprócz podstawowego sprzętu, mieli do dyspozycji defibrylator Lifepak 12. Dzięki temu, każdy zawodnik, lub uczestnik imprezy plenerowej, miał zapewnioną bardzo dobrą opiekę medyczną.

Szczęśliwie, w czasie ostatnich zabezpieczeń medycznych, nikt z uczestników nie potrzebował zaawansowanych zabiegów medycznych. Poniżej krótka fotorelacja z ostatnich wydarzeń.

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćmilmed@op.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice