Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Gryfice.

Przychodnia MIL-MED

  Posiadamy bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla pacjentów powyżej 75 roku, kontakt z MIL-MED , tel. 91 384 5865. Serdecznie zapraszamy! 

  Przychodnie w Gryficach: ul. Ks. Ruta 8  91 384 6850 oraz ul. Dworcowa 21/1  91 384 5865  Pn. - Pt. od 8:00 do 18:00. Rejestracja od godz. 8.00 

 

AKTUALNOŚCI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Z satysfakcją informujemy naszych pacjentów o korzystnych zmianach zachodzących w Zakładzie Opieki Zdrowotnej MIL-MED w Gryficach.

Ważną informacją jest utworzenie drugiej Przychodni lekarzy rodzinnych MIL-MED w Gryficach przy ul. Dworcowej 21/1, która zapewnia formalno-prawną oraz medyczną ciągłość udzielania świadczeń lekarzy rodzinnych pacjentom z dawnej Przychodni WITA-MED .
Oświadczamy, że deklaracje wyboru lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej składane przez lata do lekarzy rodzinnych ZOZ WITA-MED zachowują swoją ważność i nie zachodzi konieczność ich przepisywania.

W budynku drugiej Przychodni MIL-MED przy ul. Dworcowej 21/1 przeprowadziliśmy gruntowny remont. Na zewnętrz budynku wykonaliśmy praktyczny i wygodny podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich.

Wykonaliśmy nowe wejście do przychodni od strony ulicy Dworcowej. Zmieniliśmy też kolorystykę zewnętrzną budynku. Przy schodach wejściowych urządziliśmy miejsce parkingowe dla posiadanych ambulansów medycznych.

Wewnątrz budynku w powstały odnowione gabinety lekarskie, poczekalnia, rejestracja i gabinety badań. Wymieniono na nowe wyposażenie pomieszczeń.
Najważniejszą informacją jest pozyskanie do pracy nowych lekarzy rodzinnych - wybitnych specjalistów, posiadających gruntowną wiedzę medyczną i wieloletnie doświadczenie praktyczne zdobyte w pracy na oddziałach szpitalnych.

W Przychodni Rodzinnej MIL-MED przy ul. Dworcowej 21/1 lekarzami rodzinnymi są:

  • lek. med. Goljat Elżbieta – specjalista chorób wewnętrznych i specjalista diabetologii
  • lek. med. Matyjewicz - Maciejewicz Anna – specjalista chorób wewnętrznych
  • lek. med. Zdanowski Ireneusz – specjalista chorób wewnętrznych
  • lek. med. Puchalska Teresa – pediatra, specjalista medycyny rodzinnej


Wymienieni lekarze pracują codziennie od poniedziałku do piątku i są uprawnieni do przyjmowania deklaracji wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
Zawiadamiamy, że wymienieni lekarze obsługują pacjentów zadeklarowanych dotychczas do lek. med. Baranowskiego Adriana, który zakończył pracę jako lekarz rodzinny w Przychodni.
Panu doktorowi Baranowskiemu Adrianowi dziękujemy serdecznie za wieloletnią pracę oraz życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Informujemy, że Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED będzie wykonywał szczepienia przeciwko COVID-19 w gabinetach Przychodni przy ul. Dworcowej 21/1.
O harmonogramie i organizacji szczepień będziemy informowali naszych pacjentów na bieżąco.

Dzisiaj informujemy, że nasza Przychodnia posiada pewną ilość szczepionek przeciwko grypie, którymi bezpłatnie możemy zaszczepić pacjentów powyżej 75 roku życia. Prosimy o zgłaszanie się do rejestracji. Telefon 91 384 5865.

Informujemy, że w celu ułatwienia składania wniosków o recepty na leki w ciągłości leczenia, poza kontaktem osobistym i telefonicznym można korzystać z dedykowanego adresu e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

View the embedded image gallery online at:
https://mil-med.pl/aktualnosci.html#sigProId65a6cbbc2a

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Kierownictwo ZOZ MIL-MED Sp. z o.o. w Gryficach

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Informujemy, że z Ministerstwa Zdrowia w Warszawie pozyskaliśmy dla naszych pacjentów kilkadziesiąt szczepionek przeciwko grypie.

Zapraszamy do bezpłatnych szczepień pacjentów w wieku powyżej 75 roku życia zadeklarowanych do lekarzy Przychodni MIL-MED w Gryficach.

ZOZ MIL-MED

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Czasy są trudne. Na pewno nie myśleliśmy, że pandemia będzie trwała tak długo, że znów będą niedogodności związane z wprowadzeniem pewnych ograniczeń w  kontaktach społecznych.

Niektórzy stracą dochody, bo będą musieli zamknąć swoje firmy lub ograniczyć działalność. Inni bezskutecznie będą poszukiwali pracy. Skutki korona wirusa jeszcze nie są w pełni znane, a nie wiadomo, czy nie trzeba będzie zaakceptować ograniczeń na dłuższy czas. Niepewność jutra powoduje to, że wszyscy teraz jesteśmy w permanentnym stresie. Nasz mózg też działa inaczej. Jest zdezorientowany, trudno mu się skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Zaczynamy działać trochę , jak sterowani automatycznym pilotem.

Wszystkie kreatywne zajęcia odkładamy na później. Nie szukamy pracy, bo i tak jej nie ma. Nie poznajemy nowych ludzi, nie tworzymy więzi, bo nie można się spotykać w grupie. Pracujemy zdalnie, uczymy się zdalnie. I zaczynamy mieć coraz mniej oczekiwań w stosunku do siebie, do innych ludzi. A życie biegnie, czas przecieka nam przez palce. Wszystko się rozłazi. Ważne sprawy są odkładane na później. 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wszyscy wokół zadają sobie takie pytanie. Słyszymy wiele odpowiedzi, ale najchętniej byśmy chcieli żyć bez niego. Jak to zrobić?

Na razie wiemy tyle, że wirus krąży i trzeba zachować pewne środki ostrożności. Wprowadzone ograniczenia mają jakiś sens skoro wirus nie rozprzestrzenia się tak szybko. Są niewygodne, to prawda, ale teraz najlepiej je zaakceptować. Mamy trochę więcej czasu dla siebie, ale jak wiele osób na pewno to zauważyło, ten czas przecieka nam gdzieś przez palce. Niewiele z tego, co było zaplanowane, zostało zrobione. Czy to źle?

Człowiek ma taka potrzebę, żeby być osobą użyteczną, coś zrobić i mieć od razu efekt. Okazuje się, że ciągły pośpiech, zaangażowanie w różne zajęcia, nie wychodzi nam na dobre. Dla prawidłowego funkcjonowania nasz organizm musi odpocząć, zregenerować siły. Jeżeli sami o to nie zadbamy, to organizm zrobi to za nas. Wybierze taki moment, który naszym zdaniem będzie najbardziej nieodpowiedni. Chociaż na bezczynność nigdy nie ma odpowiedniego momentu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dziś w tym trudnym dla wszystkich okresie, w którym walczymy z koronawirusem, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Z tej okazji życzymy Wszystkiego Najlepszego, Zdrowia i Wytrwałości!

Administracja MIL-MED Gryfice

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Moja córka Emma przyszła na świat 31 grudnia 2018, jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. Urodziła się z wadą genetyczną Trisomią 21 chromosomu, potocznie zwaną Zespołem Downa. Córeczka od początku swojego życia jest pod opieką wielu specjalistów oraz rehabilitantów.

Wymaga intensywnej rehabilitacji ze względu na obniżone napięcie mięśniowe oraz terapii integracji sensorycznej. Niestety w naszej miejscowości nie mamy dostępu do odpowiedniego dla córki leczenia. Na rehabilitację i do lekarzy musimy dojeżdżać, nawet 100 kilometrów w jedną stronę. Szczęśliwie badania serca Emmy nie wykazały nieprawidłowości. Jesteśmy pod obserwacją kardiologiczną w kierunku subkoarktacji aorty oraz przepływów w pniu płucnym. Córeczka ma szansę na normalne funkcjonowanie i samodzielność w przyszłości potrzebuje jedynie odpowiedniego wsparcia. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

Państwa pomocna dłoń zapewni Emmie rehabilitację, odpowiednie leczenie oraz zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, za co z serca dziękuję!

Mama Emmy – Magdalena Borkowska.

Aby przekazać 1 % podatku:

Wpisz w rozliczeniu PIT numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka” 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „Emma Borkowska”.

Kontakt telefoniczny+48 91 384 68 50
Wyślij wiadomośćmilmed@op.pl
Odwiedź nasul. Ks. Ruta 8, 72-300 Gryfice